Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Historia kobiet ziemi pleszewskiej w KTPN

Wystąpienie poświęcone aktywności kobiet ziemi pleszewskiej na przełomie XIX i XX w. oraz w dobie II RP, autorstwa Agnieszki Słupianek-Winkowskiej, będzie tematem posiedzenia w siedzibie Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 7 grudnia.

Celem prelekcji jest zaprezentowanie obecnego stanu badań dotyczącego wieloaspektowej aktywności kobiet na obszarze ziemi pleszewskiej na przełomie XIX i XX w. oraz w dobie II RP. Autorka przedstawi analizowane źródła, metody i kierunki badawcze, z uwzględnieniem wszelkich trudności i wyzwań, którym musi sprostać historyczka/regionalistka w procesie odzyskiwania lokalnej herstorii. Ilustracją omawianego zagadnienia będą biografie kobiet, wpisujące się w jego obszar badawczy.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 7 grudnia, o godzinie 18.00, w siedzibie KTPN, przy placu św. Józefa 2-4.

Agnieszka Słupianek-Winkowska – historyczka, nauczycielka i korepetytorka, regionalistka, badaczka dziejów wsi powiatu pleszewskiego, autorka książek „Dzieje miejscowości Brzezie w świetle źródeł” (Pleszew 2014, II wyd. 2018), „Kajew, Cieśle, Wszołów szlakiem dziejów” (Gołuchów 2021), a także biogramów i artykułów popularnonaukowych, członkini Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz Pleszewskiego Towarzystwa Kulturalnego. Obecnie prowadzi badania naukowe z zakresu historii kobiet ziemi pleszewskiej w XIX w. i na początku XX w.

Źródło: Miasto Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze