Historia przemysłu muzycznego w serii “Kaliszanie”

W Akceleratorze Kultury odbyła się promocja książki „Fibigerowie: rodzina kaliskich fortepianmistrzów”, autorstwa Marii Kaczmarkiewicz - dr nauk humanistycznych w zakresie teorii muzyki, wieloletniej wykładowczyni w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach (obecnie Uniwersytet Jana Kochanowskiego).

Na spotkaniu twórczyni 19. tomiku serii „Kaliszanie”, przybliżyła słuchaczom historię przemysłu muzycznego, jaki rozkwitał w Kaliszu pod koniec XIX i w XX wieku oraz ludzi z nim związanych. Opowiedziała również o zasługach, jakie wnieśli dla miasta Fibigerowie i zachęciła do zapoznania się z publikacją, w której ukazano działalność trzech pokoleń zasłużonej rodziny, a także wiele zasług związanych z rozwojem przemysłu budowy instrumentów klawiszowych. 
Spotkanie poprowadził prezes Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk prof. Krzysztof Walczak, a wśród przybyłych gości pojawili się liczni przedstawiciele rodziny Fibigerów, stale związani emocjonalnie z Kaliszem. Organizatorem spotkania był Urząd Miasta Kalisza i Kaliskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk, dzięki którym kaliszanie mogli skorzystać z ciekawego wydarzenia kulturalnego wpisującego się w ten sposób w obchody Roku Rodziny Fibigerów w Kaliszu oraz w Europejskie Dni Dziedzictwa, wnosząc w ten sposób jednocześnie smaki historii regionalnej i muzyki.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter