baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Historia rodziny Fibigerów i fabryki fortepianów podczas Święta Ulicy Niecałej

Podczas sobotniego Święta Ulicy Niecałej, gościć będą w naszym mieście panie Elwira i Judyta Fibiger. Pierwsza z nich – autorka książki „Fortepian moja miłość” będzie ją podpisywała na stoisku Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka, a reżyserka dokumentu „Dusza zaklęta w fortepianie” spotka się z widzami tuż po seansie filmu „The soul of a piano”, który rozpocznie się w samo południe w sali audiowizualnej Komoda Club Residence.

Film z muzyką Jana A.P. Kaczmarka będzie można obejrzeć również o godzinie 17.00. Bibliotekarze zaś, chętnie odpowiedzą na pytania o aplikację z grą „Śladami Fibigerów”. Wszyscy chętni będą również mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat słynnej kaliskiej fabryki fortepianów i pianin. Sobotnie spotkanie na Niecałej umożliwi też rozmowy z potomkiniami słynnego rodu.

Biblioteka zaprasza także do Domu pod Aniołami, gdzie pokaże wystawę „Niektórzy lubią poezję” – Wisława Szymborska na fotografiach Joanny Helander. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną fotografie polskiej noblistki z lat 1983-1996, zarówno z prywatnych chwil (w pokoju, kuchni itp.), jak i oficjalnych – np. przy odbiorze Nagrody w Sztokholmie. Wystawa zawiera wspaniałe portrety poetki, a także siedem wierszy Szymborskiej z różnych lat oraz książki, które ukazują jej unikalny styl, łączący intymność z ironią i pozornym dystansem.

Przed budynkiem Parafii Ewangelicko-Augsburskiej będzie można z kolei bezpłatnie zapisać się do MBP, znaleźć coś ciekawego do czytania wśród książek uwolnionych w akcji bookcrossingu oraz zasiąść do gier planszowych. Zorganizowane zostanie także stanowisko Społecznego Archiwum Kaliszan, jak również międzypokoleniowe rozmowy, w ramach których bibliotekarze pokażą chętnym, jak korzystać z ciekawych aplikacji i funkcji smartfonów.

Źródło: Miasto Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze