baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Historyczna makieta Kalisza częścią ekspozycji multimedialnej

Makieta prezentująca Kalisz z przełomu XVII i XVIII wieku stała się częścią ekspozycji multimedialnej, poświęconej dziedzictwu historyczno-kulturowemu miasta. Model, autorstwa Władysława Kościelniaka, można oglądać na jednej z kondygnacji wieży ratuszowej.

Pierwotnie makieta była eksponowana w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej. Odnowienia modelu, które trwało kilka miesięcy, podjął się ukraiński artysta, Ruslan Kolmykov. Makieta, która prezentuje historyczny układ urbanistyczny miasta, powstała w 1972 roku. Jej autorem jest Władysław Kościelniak. Praca kaliskiego regionalisty, rysownika i grafika wzbogaciła ekspozycję multimedialną, poświęconą dziedzictwu historyczno-kulturowemu miasta. Makietę można od dziś oglądać na jednej z kondygnacji wieży ratuszowej.

Warto przypomnieć, że Radni Miasta Kalisza uchwalili Rok 2023 Rokiem Braci Kościelniaków: Tadeusza, Mieczysława i Władysława. W czwartek, 28 września, w Książnicy Pedagogicznej odbędzie się konferencja „Kościelniakowie. Biografie i dziedzictwo”. Spotkanie będzie okazją do promocji druku „Wspomnienie z Tatr” Władysława Kościelniaka.

Źródło: Miasto Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze