Honorowa zbiórka krwi

W ramach Wiosennej Akcji Oddawania Krwi, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu organizuje kolejną terenową zbiórkę krwi. Mobilne centrum poboru w postaci krwiobusa stanie w najbliższy piątek pod budynkiem Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu.

Zostań Honorowym Dawcą Krwi i wspomóż kaliskie krwiolecznictwo – 19 marca bieżącego roku dawcy będą mieli okazję podzielić się życiodajnym płynem. Akcja będzie trwała w godz. 9:00 – 12:00 na parterze UAM w Kaliszu przy ul. Nowy Świat 28/30. Aby oddać krew należy wcześniej wypełnić odpowiedni formularz w krwiobusie na parkingu uczelni. 

RCKiK zachęca do donacji krwi wszystkie osoby w dobrym stanie zdrowia – studentów, pracowników, mieszkańców Kalisza i nie tylko. Do oddania krwi wymagane jest ukończone co najmniej 18 lat a nie więcej jak 65 oraz waga wyższa niż 50 kg. Należy również zabrać ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem oraz numerem PESEL. Oddanie krwi jest całkowicie bezpieczne – w trakcie poboru zachowane są wszelkie środki ostrożności i bezpieczeństwa.
Do wsparcia akcji zachęca Rada Samorządu Studentów. Krew potrzebna jest zawsze, dlatego warto wspomagać akcje poboru by utrzymać zapasy tego cennego płynu. 

Źródło: RCKiK Kalisz
Fot.: Zdjęcie poglądowe

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter