baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Iga Baumgart-Witan w Kaliszu! Akademia Wymiaru Sprawiedliwości zaprasza

Akademia Wymiaru Sprawiedliwości zaprasza do uczestnictwa w Konferencji „Aktywność fizyczna a patologie społeczne”, która odbędzie się w poniedziałek 13 listopada 2023 roku, o godzinie 14:00 na Kampusie mundurowym Akademii Wymiaru Sprawiedliwości.

Podczas spotkania zaproszeni goście odpowiedzą na pytanie: Dlaczego warto stawiać na sport od najmłodszych lat?

Swoimi doświadczeniami podzielą się m.in.

  • Utytułowana lekkoatletka, mistrzyni olimpijska z Tokio w sztafecie mieszanej 4×400 metrów oraz wicemistrzyni tej samej imprezy w sztafecie kobiecej, a także medalistka innych zawodów rangi mistrzowskiej Iga Baumgart-Witan. W Kaliszu poruszone zostaną zagadnienia niezwykle ważne z perspektywy młodych osób, związane w szczególności z pozytywną rolą sportu i aktywności w kontekście wszechstronnego rozwoju.

Pamiętam doskonale, że łączenie sportu i edukacji wcale nie było dla mnie w młodości takie łatwe. Pomagało mi to, że byłam zawsze dobrze zorganizowana. Z całą pewnością zdecydowane stawianie na sport ukształtowało moje życie. Każdą młodą osobę zachęcam do tego, aby nie rezygnować z aktywności, dorosłych natomiast, aby taką drogę wskazywać, bo bez względu na to czy ktoś osiągnie w przyszłości sportowe sukcesy, wartości i doświadczenia zdobyte poprzez sport przydadzą się na co dzień – podkreśla znakomita biegaczka.

  • Przemyśleniami z uczestnikami podzieli się również Jacek Pasiński. To były polski siatkarz, a obecnie trener z licznymi sukcesami na koncie, by wspomnieć o niedawnym brązowym medalu Akademickiej Reprezentacji Polski siatkarek podczas Letniej Uniwersjady w Chengdu. I choć zapewne wielu sympatyków sportu doskonale Jacka Pasińskiego kojarzy, to nie wszyscy wiedzą, że prowadził badania dotyczące resocjalizacji przez sport młodzieży z rodzin nieprzystosowanych społecznie. Jest także organizatorem projektu „Kształtowanie postaw obywatelskich, proobronnych i patriotycznych w procesie kształcenia”.
  • Kolejnym prelegentem biorących udział w konferencji będzie Krzysztof Zmorzyński. Były bokser wywodzący się z klubu GKS Jastrzębie jest dziś cenionym trenerem, m.in. reprezentacji Wojsk Specjalnych w Mistrzostwach Wojska Polskiego w MMA. W 2020 r. otrzymał nagrodę dla najlepszego instruktora wychowania fizycznego i sportu Wojsk Specjalnych, odpowiada również za proces rekrutacji do Wojsk Specjalnych z wychowania fizycznego, ponadto prowadzi cykliczne zajęcia z samoobrony dla mężczyzn i kobiet. Jest także współorganizatorem inicjatywy „Projekt Wojownik” w Wojsku Polskim.
  • W Kaliszu obecna będzie poza tym w gronie prelegentów Katarzyna Dąbrowska, były rzecznik prasowy Polskiego Związku Rugby. Dziennikarka, specjalista ds. public relations i promocji, w tym promowania sportu i sprawności fizycznej oraz umiejętności sportowo-obronnych wśród młodzieży z klas mundurowych, ponadto wykładowca akademicki, organizator obozów dla szkół średnich z zakresu edukacji penitencjarnej.

Konferencja „Aktywność fizyczna a patologie społeczne”, która w ubiegłych latach gościła w Toruniu i Opolu, to element kampanii „TAK dla sportu, NIE dla agresji i przestępczości”, sfinansowanej ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Adresatami tych wydarzeń są zgodnie z przyjętym założeniem głównie osoby dorosłe, także te, które wkrótce same będą zakładać rodziny i mieć istotny wpływ na wychowanie najmłodszych w różnych środowiskach.

Źródło: Akademia Wymiaru Sprawiedliwości, fot. Getty Images

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze