baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Igor Dusza dotarł do finału Pucharu Wielkopolski w MMA!

W niedzielę 17 kwietnia w Mosinie k. Poznania odbyła się kolejna edycja Amatorskiej Ligi MMA. W Pucharze Wielkopolski w MMA wystartował także uczeń kaliskiego Kopernika Igor Dusza. Kaliszanin jak tornado przeszedł przez swój ćwierćfinał i półfinał w kategorii zawodników zaawansowanych/junior -70kg, dostając się aż do finału.

W 1/4 finału Igor Dusza rozbił w stójce Marka Szyrmo z West Coast Team Świnoujście, ubiegłorocznego medalistę Mistrzostw Polski kadetów w BJJ i MMA. Broniąc się przy tym kilkukrotnie przed sprowadzeniem walki do parteru. Rozbitego ciosami bokserskimi i kopnięciami karate przeciwnika, zawodnik MMA Tornado Kalisz zaszedł w stójce za plecy i poddał dźwignią na łokieć (balachą) w drugiej minucie pojedynku.

W półfinale Igor Dusza spotkał się z doświadczonym w kick boxingu i pół-zawodowym K1, Jakubem Grudzińskim z Coloseum Boxing Chojnów. Po prawie dwuminutowej wojnie na pięści, kaliszanin zapiął w klinczu duszenie gilotynowe, przeniósł walkę do parteru i tam szybko poddał zawodnika z Chojnowa.

W finale Pucharu Wielkopolski  kaliszanin spotkał się z bardzo doświadczonym w BJJ Kamilem Waszakiem z Shooters Team Konin KSSW. Pod koniec pierwszej minuty pojedynku, zawodnikowi z Konina udało się, w kontrze na akcję bokserską kaliszanina, przenieść walkę do parteru. Tam jednak większe doświadczenie parterowe zawodnika Shooters nie zaprocentowało zdecydowaną przewagą w akcjach grapplerskich. W końcówce pojedynku to raczej zawodnik z Kalisza zyskał tam przewagę, odwrócił przeciwnika i miał pozycję dominującą w tzw. dosiadzie. Walka wróciła jeszcze do stójki i w ostatnich sekundach kaliszanin trafił jeszcze mocnym sierpowym.

Niestety dla sędziów tego pojedynku, ważniejsze było obalenie zapaśnicze w pierwszej minucie walki. Tym samym decyzją sędziów Igor Dusza zajął 2. miejsce w Pucharze Wielkopolski zawodników zaawansowanych/junior -70 kg. Był to jeden z ostatnich sprawdzianów przed majowymi Mistrzostwami Polski w MMA.

Źródło: MMA Tornado Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze