Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

II Kryminalne gadanie w Koźminku

W czwartek 23-go listopada w Gminnym Centrum Kultury w Koźminku odbyło się drugie spotkanie z autorami powieści kryminalnych.

Tym razem gościliśmy dwie pisarki: Katarzynę Gacek i Joannę Jodełkę.

Katarzyna Gacek to polska pisarka i autorka scenariuszy. Z wykształcenia jest psychologiem. Zajmuje się również pisaniem scenariuszy do seriali takich jak „Anna Maria Wesołowska”, „Przeznaczenie” oraz „Unia serc”. Wraz z Magdaleną Nieć oraz Adamem Wojtyszko wspólnie napisała scenariusz do filmu „Za niebieskimi drzwiami”, którego premiera pobiła rekord frekwencji, stając się najchętniej oglądanym polskim filmem młodzieżowym.

Joanna Jodełka weszła w świat prozy w imponującym stylu, zgarniając w 2010 roku Nagrodę Wielkiego Kalibru za debiutancką powieść zatytułowaną Polichromia. Jest autorką wielu książek z różnych konwencji gatunkowych (kryminał, thriller, powieść sensacyjna, obyczajowa czy psychologiczna). 

PolichromiaGrzechotkaKamykArs Dragonia, KryminalistkaWariatka to tylko niektóre z jej tytułów.

W czasie spotkania rozmowy toczyły się nie tylko wokół książek, choć jak łatwo się domyślić przede wszystkim dotyczyły jednak powieści. Padły pytania o początki pisania, źródła inspiracji, pomysły i anegdoty związane z pisaniem. Panie podzieliły się z nami problemami, które towarzyszą im w procesie pisania i wymyślania postaci, opowiedziały o współpracy z wydawnictwami i spotkaniach z czytelnikami.

Zakończeniem był czas przeznaczony na autografy i bardziej osobiste, krótkie rozmowy.

Kolejnego dnia rano obie pisarki wróciły do Koźminka, aby jeszcze raz zobaczyć dwór, w którym gościły oraz obejrzeć miasteczko za dnia.

Źródło: Gmina Koźminek

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze