baner_AK
reklama-SWWS

II Memoriał im. Jana Durnasia w tenisie stołowym rozstrzygnięty!

Turniej organizowany już po raz drugi przez KTS Kalisz ma za zadanie upamiętnić i propagować postać Jana Durnasia. Kim był oraz jak przebiegły zawody?

Jan Durnaś urodził się w 1918 roku i zmarł w wieku 86 lat w 2004 roku. Był zawodnikiem Prosny Kalisz, Włókniarza Kalisz, pierwszoligowej Calisii Kalisz i Polonii Chodzież. Gdy wrócił do Kalisza, wyszkolił wiele pokoleń tenisistów stołowych. Związany był też z TKKF Relaks, z którym organizował Turnieje Niepodległościowe.

Termin rozegrania memoriału nie jest przypadkowy. Odbył się 11 listopada, czyli wtedy, kiedy pamiętne turnieje Jana Durnasia. KTS Kalisz chce w następnych latach kontynuować tę tradycje.

Organizatorzy nie chcieli jednak, by ten turniej był jak inne. Wyjątkowa postać to też wyjątkowa formuła gry. Zawody rozegrano nie indywidualnie, jak odbywa się to zazwyczaj, lecz w drużynach dwuosobowych. To jedyny tego rodzaju turniej w szeroko pojętym regionie.

W ramach każdego meczu odbyły się pojedynki indywidualne oraz jeden deblowy. W każdym meczu można było rozegrać maksymalnie 5 pojedynków (dwa indywidualne, jeden debel i ponownie dwa indywidualne). Mecz wygrywała drużyna, która zwyciężyła w pierwszych trzech pojedynkach.

W turnieju wzięło udział 16 zespołów, które podzielono na 4 grupy po 4 zespoły. Z każdej grupy wychodziły 2 pary, by zagrać następnie w fazie pucharowej poczynając od ćwierćfinałów.

Turniej został rozegrany 11 listopada, ale całe obchody rozpoczęły się już dzień wcześniej. Podobnie jak miało to miejsce rok temu, KTS Kalisz wraz z radną Elżbietą Dębską zapalili symboliczny znicz na grobie Jana Durnasia.

W trakcie turnieju nie obyło się bez rozmów i wspomnień. W sali gimnastycznej Szkoły Sióstr Nazaretanek spotkało się wiele osób, które znały Pana Jana. Gościem turnieju był także Paweł Durnaś, syn bohatera memoriału.

Wynajem sali oraz stołów został sfinansowany przez Urząd Miasta Kalisza. Puchary, dyplomy oraz medale ufundowała Elżbieta Dębska.

Klasyfikacja II Memoriału im. Jana Durnasia:

1. Konrad Miazek i Piotr Kurosiński z KS Krotosza Krotoszyn

2. Wiktor Talar i Kamil Banachowski z UKS Żaków Taczanów

3. Bartosz Kostrzewa i Bartosz Dąbrowski z KS Krotosza Krotoszyn

4. Rafał Kulak i Patryk Macuciński

5. Kamil Czekalski i Witold Gapik z Kusy Łobudzice

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze