II Święto Karpia i Rodzinne Mistrzostwa Wędkarskie

W najbliższą niedzielę, 19 września, na terenach gospodarstwa rybnego Stanisława Błaszkowiaka w Lipce, odbędzie się festyn rodzinny "II Święto Karpia". W ramach tego wydarzenia nie zabraknie wielu atrakcji kulinarnych, zabaw dla dzieci, a także Rodzinnych Mistrzostw Wędkarskich. Oficjalne rozpoczęcie Pikniku zaplanowano na godzinę 14.00, a przyjmowanie zgłoszeń do zawodów wędkarskich rozpocznie się godzinę wcześniej.

“II Święto Karpia” to festyn skierowany do rodzin, który odbędzie się już drugi raz na terenach przy restauracji “Złoty Karaś” w Lipce. Gospodarstwo prowadzone przez Pana Stanisława Błaszkowiaka należy do Szlaku Kulinarnego Kaliskie Smaki, a w swojej ofercie ma przede wszystkim przepyszne dania i potrawy rybne, w tym oczywiście także związane z dziedzictwem kulinarnym naszego regionu. Gospodarstwo to również stawy hodowlane i oczywiście, co cieszy pasjonatów wędkarstwa, bardzo rybne. O urokach tego wyjątkowego miejsca będzie można przekonać się przybywając w niedzielę na II Święto Karpia.

Ważnym punktem wydarzenia będą Rodzinne Mistrzostwa Wędkarskie, w których wezmą udział dwuosobowe familijne zespoły, czyli rodzic (opiekun) + dziecko. Każdy z nich będzie mógł łowić na jedną wędkę na spławik lub “grunt”. Zawody będą punktowane według zasady: za każdą złowioną rybę 1 punkt i za każdy gram złowionej ryby 1 punkt. Dla najlepszych drużyn oczywiście przewidziane są nagrody i upominki. Zapisy będą przyjmowane w dniu zawodów, od godziny 13.00. Zmagania wędkarskie rozpoczną się natomiast o 14.00 i potrwają 3 godziny, do 17.00. Na przybyłych gości będą również czekać liczne atrakcje, a wśród nich:

  • pokaz wędzenia ryb na świeżym powietrzu,

  • pokaz przygotowania rozmaitych potraw rybnych na świeżym powietrzu,

  • warsztaty kulinarne “100 sposobów na karpia”,

  • warsztaty wędkarskie “Tajniki wędkarstwa karpiowego”,

  • pokaz żywych ryb w “MEGA AKWARIUM”,

  • STREFA ARTYSTYCZNA UCIECHOWO – gry i zabawy, malowanie twarzy, modelowanie balonów, dmuchane zamki,

  • oprawa muzyczna przez cały czas trwania pikniku,

  • stoiska promocyjno-informacyjne.

 

Podczas Pikniku prowadzona będzie również zbiórka pieniążków na rzecz Jagódki z Sobiesęk. To malutka dziewczynka cierpiąca na SMA, poważną chorobę genetyczną. Do uratowania jej życia potrzebny jest najdroższy lek świata.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter