II Święto Karpia za nami

W niedzielę 19 września w miejscowości Lipka (gmina Szczytniki) odbyło się II Święto Karpia połączone z Rodzinnymi Mistrzostwami Wędkarskimi. Nie zabrakło licznych atrakcji, a wydarzenia były okazją do pomocy.

Podczas wydarzenia dzieci mogły skorzystać z dmuchańców i atrakcji, które przygotowała Strefa Artystyczna Uciechowo. Było malowanie buziek, formowanie ryb z balonów oraz połowy w małych akwariach. W Rodzinnych Mistrzostwach Wędkarskich udział wzięło 10 rodzinnych zespołów. Nie liczyła się jednak wygrana lecz dobra atmosfera. Każda drużyna otrzymała upominek i pamiątkowe dyplomy, które wręczyli starosta kaliski Krzysztof Nosal, wicestarosta kaliski Zbigniew Słodowy oraz gospodarz łowiska Stanisław Błaszkowiak. Nie zabrakło także innych atrakcji, m. in. pokazów kulinarnych i stoisk gastronomicznych, które wspierały leczenie Jagódki z miejscowości Sobiesęki, chorującej na SMA. Wydarzeniem towarzyszącym był Rajd Ścieżkami Rowerowymi Powiatu Kaliskiego, w którym udział wzięło ponad 50 osób. Podczas II Święta Karpia odbyło się także Powiatowe Spotkanie Sołtysów Ziemi Kaliskiej.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter