baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

II Wielkopolskie Forum Bibliotekarzy rozpoczęte!

Dziś w Książnicy Pedagogicznej im. A. Parczewskiego w Kaliszu po raz drugi organizowane jest Wielkopolskie Forum Bibliotekarzy. Obejmuje ono dwie sesje, w ramach których zaproszeni goście oraz bibliotekarze-praktycy wygłaszają swoje referaty.

 Podczas wydarzenia uczestnicy podejmują dyskusję wokół tematu „Uczeń, książka i biblioteka w dobie nowoczesności”. Tematyka referatów oscyluje wokół zagadnień związanych z rozwijaniem kompetencji czytelniczych dzieci i młodzieży.

Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele literaturoznawstwa oraz w części praktycznej bibliotekarze, którzy chcą podzielić się efektami swoich projektów realizowanych w ramach edukacji czytelniczej – podkreśla Jolanta Nowosielska, dyrektor Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu.

Udział w forum jest świetną okazją do poszerzenia wiedzy o sprawdzone metody upowszechniania czytelnictwa, urozmaicenia oferty warsztatowej o nowe pomysły na wykorzystanie książek różnego typu, ale też pogłębienie swojej wiedzy z zakresu literaturoznawstwa.

Organizatorem II Wielkopolskiego Forum Bibliotekarzy jest PBP Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu, a jego koordynatorem dr Bogumiła Celer. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze