baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

II Wielkopolskie Forum Bibliotekarzy w Kaliszu

Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu po raz drugi organizuje Wielkopolskie Forum Bibliotekarzy. Wydarzenie odbędzie się 31 maja w godzinach od 9.30 do 15. Program tegorocznego Forum będzie obejmował dwie sesje, w ramach których zostaną wygłoszone referaty zaproszonych gości oraz bibliotekarzy-praktyków.

Głównym celem konferencji będzie przybliżenie bibliotekarkom i bibliotekarzom oraz wychowawcom pracującym na co dzień z dziećmi i młodzieżą nowych trendów i aktualnych motywów w literaturze dla młodych czytelników. Punktem wyjścia koncepcji konferencyjnej jest integracja środowiska bibliotekarskiego Wielkopolski, bibliotekarzy reprezentujących różne typy bibliotek (publiczne, pedagogiczne, szkolne, naukowe).

Podczas wydarzenia chcielibyśmy podjąć dyskusję wokół tematu „Uczeń, książka i biblioteka w dobie nowoczesności”. Tematyka referatów oscylować będzie wokół zagadnień związanych z rozwijaniem kompetencji czytelniczych dzieci i młodzieży. Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele literaturoznawstwa oraz w części praktycznej bibliotekarze, którzy chcą podzielić się efektami swoich projektów realizowanych w ramach edukacji czytelniczej – podkreśla Jolanta Nowosielska, dyrektor Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu.

Uczestnicy forum będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o sprawdzone metody upowszechniania czytelnictwa, urozmaicić ofertę warsztatową o nowe pomysły na wykorzystanie książek różnego typu, ale też pogłębić swoją wiedzę z zakresu literaturoznawstwa.

Organizatorem II Wielkopolskiego Forum Bibliotekarzy jest PBP Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu, a jego koordynatorem dr Bogumiła Celer. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej: https://kpkalisz.wixsite.com/forumbibliotekarz

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze