Bryłka

III miejsce UKS Zakrzyn w Turnieju Łódzkiej Ligi Unihokeja Juniorek Młodszych w Nowych Zdunach

Turniej odbył się 26 listopada 2023 r. Udział w tym wydarzeniu był dla zawodniczek z Zakrzyna doskonałym przygotowaniem przed nadchodzącym Półfinałem Wojewódzkim planowanym na 30 listopada w Nowym Tomyślu.

Pomimo tego, że drużyna UKS Zakrzyn głównie składała się z dziewcząt urodzonych w 2011 roku, odniosła sukces rywalizując z zawodniczkami o trzy lata starszymi, które już zdobyły medale na Mistrzostwach Polski. Zajęcie trzeciego miejsca potwierdzało ich znakomite umiejętności.

Wyjątkowym momentem turnieju było zwycięstwo 8:7 naszych zawodniczek nad drużyną z Góry Świętej Małgorzaty, której zawodniczki wcześniej zdobyły mistrzostwo Polski w unihokeju w 2022 roku. To niewiarygodne, że uczennice Szkoły Podstawowej w Zakrzynie pokonały tak utytułowane rywalki.

Warto także zaznaczyć, że ta sama drużyna triumfowała w półfinale nad brązowymi medalistami Mistrzostwa Polski z Zakrzyna. Młodsze dziewczęta ze szkoły zrewanżowały się za tamtą porażkę swoich starszych koleżanek.

Skład drużyny: Klaudia Duczmańska, Lena Banasiewicz, Małgorzata Pleśnierowicz, Julia Zielińska, Alicja Pawlaczyk, Julita Haładyn, Hanna Nogaj, Barbara Drygielska

Trener: Rafał Kaczmarek

Źródło: Gmina Lisków