baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Imperium peryferii: nowa książka o roli miast polskich w Imperium Rosyjskim

Nakładem Wydawnictwa Naukowego Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego ukazała się książka Makarego Górzyckiego „Imperium peryferii. Architektura i modernizacyjne procesy przestrzenne w Kaliszu pod koniec XIX wieku” (Kalisz 2023).

 W tej bogato ilustrowanej, pięknie wydanej monografii na przykładzie gubernialnego Kalisza autor pokazuje, dlaczego miasta były kluczowe dla rosyjskiego systemu władzy imperialnej w Polsce końca XIX stulecia, jak architektura i modernizacja stawały się narzędziem polityki i utrzymywania struktury społecznej – i jak mało o tym wiemy po 130 latach.

– Serdecznie zapraszam do nabycia książki do Państwa zbiorów czy księgozbiorów i lektury. Wierzę, że moja książka może przynieść wiele inspiracji do podobnych studiów w innych regionach Polski – zachęca Makary Górzyński.

Książkę można nabyć w Bibliotece Akademii Kaliskiej w Dziale Gromadzenia i Opracowania Zbiorów w „Bulioniku”, ul. Łódzka 149/ pok. 20 lub zamówić telefonicznie (Ewa Obała – tel. 62 76 79 552), a także pisząc maila na adres: e.obala@akademia.kalisz.pl

Link do Wydawnictwa Naukowego Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego: https://wydawnictwo.akademia.kalisz.pl/
Link do książki: https://wydawnictwo.akademia.kalisz.pl/imperium…/

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze