reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Inauguracja Ogrodu Nowej Kultury w Kaliszu

W niedzielne późne popołudnie 26 czerwca przy parafii św. Gotarda w Kaliszu został otwarty Ogród Nowej Kultury. Ma on tworzyć przestrzeń spotkania z kulturą chrześcijańską nie tylko dla parafian, ale również dla wszystkich kaliszan i tych, którzy będą pragnęli ubogacać się dobrymi treściami.

Z tej okazji Fundacja Światło i Sól zorganizowała koncert ukraińskiego zespołu Kana. Gościnnie na basie zagrał Marcin Pospieszalski, który jest także kompozytorem, aranżerem i producentem muzycznym z wieloletnim doświadczeniem. Przed koncertem Marcin Pospieszalski w krótkiej rozmowie z ks. Aleksandrem Janasem, odpowiedzialnym za projekty fundacji, podzielił się swoim spojrzeniem na kulturę. Zwrócił uwagę, że chociaż sami często tego nie zauważamy, to jesteśmy nieustannie nią otoczeni. Jednocześnie dla człowieka wierzącego istotne jest karmienie się kulturą chrześcijańską. Okazją do tego stał się właśnie koncert zespołu Kana, który swoją działalność rozpoczynał przy misji ojców kapucynów. Obecnie już nieco starsi członkowie zespołu nadal głoszą Bożą chwałę przez muzykę oraz dzielenie się świadectwem, które dzisiaj w obliczu wojny ma wyjątkową wartość. Doświadczyć mogli tego zarówno Polacy, jak i Ukraińcy zgromadzeni wokół sceny w ogrodzie parafii. Inauguracja działalności Ogrodu Nowej Kultury zgromadziła ludzi w różnym wieku – zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby starsze, co pokazuje, że jest to miejsce międzypokoleniowe, a takich spotkań potrzebujemy wszyscy niezależnie od wieku.

Źródło: Fundacja Światło i Sól

fotorelacja: Maksymilian Kryszak
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie NOWE_FIO_zestawienie_1_KOLOR-1280x186.jpg

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze