baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Inauguracja sezonu! Kalisz odwiedzi prawie 60 wystawców

O smaku oscypka, boczku, ajurwedy, wegańskie, a może bardziej klasycznie? Aż sześćdziesięciu wystawców zaprezentuje swoje perełki czekoladowe, przeróżne słodkości i nie tylko. Będzie można również skosztować kuchni świata oraz doświadczyć masy innych atrakcji! Dla tradycjonalistów nie zabraknie też kiełbasek z grilla.

Rozpoczęcie sezonu turystycznego w Centrum Baśni i Legend

Startujemy w tym roku prędzej, ponieważ już w ostatnim tygodniu kwietnia. Zapraszamy wszystkich na basztę Dorotkę. Oprócz tradycyjnych atrakcji, czyli Centrum Baśni i Legend, będzie można podziwiać skarbiec bazyliki z topowymi zabytkami od sztuki romańskiej, poprzez gotyk, renesans, barok, aż do dwudziestolecia międzywojennego – informuje Damian Zalewski z Informacji Turystycznej.

W piątek, 28 kwietnia, obiekt będzie można zwiedzać w godzinach 12.00 – 18.00. W sobotę i niedzielę, 29 i 30 kwietnia, centrum będzie otwarte od 10.00 do 17.00. W sezonie letnim (od maja do końca września) ekspozycja multimedialna w budynku ratusza oraz baszta będą dostępne dla zwiedzających w następujących godzinach:

  • wtorek – czwartek, 10.00 – 16.00,
  • piątek, 10.00 – 18.00,
  • sobota – niedziela, 10.00 – 17.00,
  • poniedziałek – nieczynne (wejścia o pełnej godzinie, ostatnie na godzinę przed zamknięciem).

Festiwal czekolady i słodkości

W Parku Miejskim przy baszcie Dorotce będzie można degustować przepyszne, oryginalne, ale i te tradycyjne czekolady, praliny i słodycze! Na miłośników słodkich chwil, czekać będą stoiska pełne niesamowitych smaków, kształtów i kolorów w czekoladowych odsłonach. 

Moc atrakcji związanych nie tylko z samymi produktami, ale również warsztaty przygotowywania czekolady, manufaktury czekolady z całej Polski. Baszta Dorotka będzie płynęła czekoladą, ale nie tylko. Czekać będą na Państwa słodycze w przeróżnych formach oraz strefa gastronomiczna, w której przygotowaliśmy różnorodne kuchnie świata – zachęca Izabela Augustyn – Mrzygłód, organizator Festiwalu Czekolady – WeForm.

Do festiwalowej codzienności należeć będą dziecięce warsztaty czekoladowe i cukiernicze oraz otwarte dla szerokiej publiczności pokazy cukierniczych mistrzów.

Oprócz warsztatów czekoladowych, będziemy się naprawdę nią bawić. W planach przewidzieliśmy malowanie muralu czekoladą, bezpłatną fontannę z czekolady, liczne degustacje, ciekawe rozmowy o tym jak powstają czekolady i wiele więcej – dodaje organizatorka.

Czekoladnicy charakteryzują się tym, że jest to pewna forma pasji, spełniania się w formie smaków, kształtów, kolorów czy też zdrowego trybu życia. Czekolada to produkt dość wysokiej jakości i my, jako czekoladnicy, staramy się to robić w jak najlepszy sposób i z najlepszych surowców. Uczestnicy będą mogli poznać też tajniki tworzenia takich czekolad w domowym zaciszu – mówi Sebastian Blaumann z Manufaktury Gang Czekoladożerców.

Piątek: 15:00 – 20:00
Sobota: 10:00 – 20:00
Niedziela; 10:00 – 18:00

Trzeciomajówka w Parku Miejskim

3 maja na polanie przy rzeźbie „Spoczywającej” odbędzie się piknik dla wszystkich mieszkańców. W harmonogramie przewidziano dmuchańce oraz inne darmowe atrakcje dla dzieci, a także wspólnego grilla. Chętni będą mogli udać się na targ przy baszcie Dorotce lub zwiedzić Centrum Baśni i Legend oraz Lokacji Miasta.

Kilkunastu wystawców zapowiedziało swój udział podczas targu. Będą rośliny, miody, produkty pszczele, świece sojowe. Z pewnością będzie z czego wybierać – informuje Katarzyna Ciupek, rzeczniczka prasowa kaliskiego urzędu miasta.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze