Inauguracja VI Festiwalu “Jesień Organowa” w Chełmcach

Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka" oraz Parafia pw. Narodzenia NMP w Chełmcach serdecznie zapraszają na szóstą edycję Międzynarodowego Festiwalu Organowego "Jesień Organowa - Chełmce 2021". Inauguracja Festiwalu już w najbliższą niedzielę, 3 października o godz. 17:15, a udział w koncercie jest bezpłatny.

W trakcie koncertu inauguracyjnego wystąpią trębacz Sławomir Cichor i organista Łukasz Mosur, który ponadto jest jednym z inicjatorów “Jesieni Organowej” i jej dyrektorem artystycznym od pierwszej edycji Festiwalu. W programie znajdą się zarówno kompozycje znanych kompozytorów jak J. S. Bacha czy R. Schumann, ale także dzieła współczesne jak choćby K. Grzeszczak czy sam S. Cichor. 

Kolejne koncerty zaplanowano na 24 października i 7 listopada o godz. 17:15. Drugi festiwalowy koncert będzie prawdziwą gratką dla melomanów – w Chełmcach zagra fantastyczny duet flecistów: Agata Kielar-Długosz i Łukasz Długosz, a przy organach zasiądzie prof. Roman Perucki. Z kolei w trakcie finałowego recitalu wystąpi słowacki organista i improwizator Frantisek Beer. Dodatkową atrakcją będą koncerty edukacyjne, które z uwagi na pandemię odbędą się w formie online w dniu 25 października. O szczegółach i możliwości zgłoszeń przez szkoły Organizatorzy poinformują na początku października, jednak już dziś zapraszamy chętne placówki do kontaktu z Fundacją poprzez media społecznościowe lub mailowo (fundacja@inicjatywa.opatowek.pl).  

Wszystkie festiwalowe koncerty poprowadzi Izabela Pinczewska-Kubiak, a dyrektorem organizacyjnym Festiwalu jest Mateusz Walczak, prezes zarządu Fundacji “Inicjatywa dla Opatówka”. Festiwal “Jesień Organowa” jest dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Fundacji PZU. Patronat honorowy objęli Biskup Kaliski Damian Bryl oraz Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a patronat medialny: Dwutygodnik Opiekun, Radio Rodzina, Telewizja Dom Józefa oraz portal Latarnik Kaliski.

Organizatorzy, czyli Fundacja “Inicjatywa dla Opatówka” oraz Parafia pw. Narodzenia NMP w Chełmcach, serdecznie proszą melomanów o zachowanie aktualnych przepisów i wytycznych sanitarnych. Udział we wszystkich koncertach jest bezpłatny.

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter