Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS
InformatorOKLGołuchów

Informator OKL W Głouchowie nagrodzony w przeglądzie ogólnopolskim

Informator opisujący walory kulturowe i przyrodnicze Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie, wydany w 2020 roku w dwóch wersjach językowych (angielskiej i niemieckiej) zdobył w 29 Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej I miejsce w kategorii Informatory krajoznawcze i foldery.

Jury przeglądu, w którego skład wchodzili eksperci rynku wydawniczego, obradowało 23 października w Centralnej Bibliotece PTTK w Warszawie, a kryteria oceny określał regulamin Przeglądu. Nagroda została przyznana ex aequo Ośrodkowi Kultury Leśnej w Gołuchowie oraz Polskiej Organizacji Turystycznej za publikację „Polska. Wszystko, co kochasz”. Ośrodek otrzymał statuetkę oraz dyplom. Oddzielny dyplom otrzymuje autorka tekstu do przewodnika dr inż. Barbara Czołnik. 

Ogólnopolski Przegląd Książki Krajoznawczej i Turystycznej od lat promuje publikacje o tematyce krajoznawczej i turystycznej, przekazujące wiedzę o bogactwie i dorobku kulturowo-historycznym naszego kraju. Jego organizatorami są: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze.

Tegoroczny Przegląd patronatem objęły instytucje związane z działalnością wydawniczą i promocją turystyki w Polsce, m.in.: Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, Polska Organizacja Turystyczna, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, miesięcznik „Poznaj Swój Kraj”, Portal Wydawca.com.pl, TTG Dziennik Turystyczny.

Źródło: OKL w Głuchowie


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze