Inicjatywa „Piłki za puszki”

Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw” odebrał puszki z Orlika zlokalizowanego na terenie gminy Malanów. Orlik nadzorowany jest przez Ośrodek Sportu i Rekreacji z siedzibą w Malanowie i bardzo aktywnie uczestniczy w akcji od 2015 roku.

Projekt „Piłki za puszki” prowadzony wspólnie z fundacją Recal, realizowany jest w głównie na boiskach typu “Orlik”, ale nie wyklucza możliwości działania na innych obiektach sportowych i w placówkach oświatowych. Za każde 15 kg zebranych puszek (1 kg to około 60 sztuk), obiekt sportowy otrzymuje wysokiej jakości piłkę do futbolu, siatkówki, koszykówki lub innej dyscypliny sportowej. Oprócz korzyści ekologicznych płynących z recyklingu, takich jak ochrona zasobów i ochrona klimatu, jest również materialny aspekt, bowiem pieniądze ze sprzedaży puszek wykorzystane są do zakupu wyposażenia sportowego na potrzeby Orlików. W czasie wielu wprowadzonych obostrzeń, zachowując odpowiednie środki ostrożności, projekt można bezpiecznie prowadzić.

Źródło: ZUOK

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze