reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Instytut Kaliski proponuje import węgla we współpracy z Calisia Eco Life

Przedstawiciele Instytutu Kaliskiego podczas konferencji prasowej zaprezentowali ofertę spółki Calisia Eco Life, która ich zdaniem może pomóc w zaopatrywaniu Miasta Kalisz i jego mieszkańców w węgiel.

– Nie liczą się tylko słowa, liczą się także konkrety. Jako Instytut Kaliski z takimi konkretami dziś do państwa wychodzimy – rozpoczynał konferencję prasową Hubert Żurawski, rzecznik prasowy Instytutu Kaliskiego. Ideą konferencji było przedstawienie propozycji współpracy ze spółką Calisia Eco Life. Instytut Kaliski skierował w tej sprawie list do prezydenta Krystiana Kinastowskiego.

– Prowadziliśmy dość długie rozmowy z kaliską spółką Calisia ECO Life. Spółka zadeklarowała, że zajmie się importem węgla dla kaliskiego samorządu i mieszkańców – mówił Szymon Furman, prezes Instytutu Kaliskiego. – Spółka sprowadza węgiel z RPA, Kolumbii, Indonezji i USA. Jego kaloryczność znajduje się na poziomie 6000 – 7000 i jest w cenie 1700 – 1900 zł za tonę – mówił Furman.

Instytut Kaliski poinformował także, że Spółka zadeklarowała, iż część zysków, które osiągnie po sprzedaży węgla dla kaliskiego samorządu, przekaże na cele charytatywne. Zdaniem przedstawicieli organizacji, Spółka jest w stanie sprowadzić nawet milion ton węgla miesięcznie do Polski. – Liczymy na to, że pan prezydent ustosunkuje się do naszych propozycji i sprawa ta zostanie bardzo szybko rozwiązana – podsumowywali przedstawiciele Instytutu Kaliskiego.

Treść listu skierowanego przez Instytut Kaliski do Prezydenta Krystiana Kinastowskiego

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze