Bryłka

Intensywny tydzień siatkarek MKS-u zakończy się meczem wyjazdowym

Dzisiejszym wyjazdowym meczem z Budowlanymi Łódź siatkarki Energa MKS-u Kalisz zakończą prawdziwy maraton ligowych spotkań. Rozegranie 3 meczów w ciągu 6 dni było wymuszone przełożeniem spotkania 1 kolejki TAURON Ligi z ŁKS-em Commercecon Łódź. Po zwycięstwie z UNI Opole i porażce z ŁKS-em czas na walkę o punkty z 5 zespołem poprzedniego sezonu. Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 17:00, niestety transmisja nie została przewidziana.

Sezon TAURON Ligi dopiero wystartował, ale sobotnie spotkanie będzie pojedynkiem sąsiadów w tabeli. Po pierwszych pięciu kolejkach oba zespoły legitymują się takim samym bilansem (2 zwycięstwa, 3 porażki) i taką samą zdobyczą punktową (7 pkt.). Wyższe miejsce Grota Budowlanych (6) w stosunku kaliskiego zespołu (8 lokata) wynika tylko z minimalnie lepszego bilansu setów.

Łódzki zespół pokonał do tej pory Jokera Świecie (3:0) i DPD IŁCapital Legionovię Legionowo (3:0), natomiast przegrały z Volleyem Wrocław (2:3), Chemikiem Police (1:3) i Radomką Radom (0:3). W zespole Budowlanych w obecnym sezonie grają również trzy zawodniczki sezon temu związane z Energa MKS-em: środkowa Weronika Centka, atakująca Julia Szczurowska i libero Justyna Łysiak. Energa MKS z kolei pokonał Volley Wrocław (3:1) i UNI Opole (3:0), przegrywając z Jokerem Świecie (2:3), Developresem Rzeszów (0:3) i ŁKS-em (0:3).

Pomimo porażki w ostatnim meczu z ŁKS-em w drugim i trzecim secie długimi fragmentami kaliszanki walczyły o zwycięstwo z brązowymi medalistkami ubiegłego sezonu. W kolejnym meczu z dobrej strony zaprezentowała się środkowa Justyna Łukasik (14 pkt., wcześniej MVP meczu z UNI Opole), dobre wejście zaliczyła również Karolina Drużkowska, która po zmianie w drugim secie skutecznie skończyła 8 z 11 ataków. „Drugi i trzeci set zagraliśmy naprawdę bardzo dobrze, niemniej o wyniku tego spotkania przy wysokim poziomie zadecydowały niuanse, które na pewnym poziomie są normalnością – my do tego poziomu dążymy.” – mówił po meczu trener Jacek Pasiński.

Do tej pory kaliszanki lepiej punktowały we własnej hali (6 pkt.) niż na wyjazdach (1 pkt.), okazją do zmiany tego trendu będzie sobotni mecz z Budowlanymi. Pomimo zapowiadających się sporych emocji mecz będzie można obejrzeć tylko na żywo w łódzkiej Sport Arenie od godziny 17:00.

Źródło: Energa MKS Kalisz; Fot.: arch.