Interwencja policji w kaliskiej siłowni

Kaliska policja otrzymała zgłoszenie, że jedna z miejskich siłowni funkcjonuje pomimo zakazu. Policjanci długo negocjowali z właścicielem, zanim ten zdecydował się na współpracę i wpuścił ich do środka. Okazało się, że w obiekcie było nawet kilkadziesiąt osób.

Do zdarzenia doszło w czwartek. Warto wspomnieć, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, obiekty pokroju basenów czy siłowni mogą być udostępniane tylko dla członków kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich. Właściciel obiektu, gdzie interweniowała policja, utrudniał funkcjonariuszom działania, a ci czekali na wejście ponad godzinę. Jak wynika z ustaleń policji, która ostatecznie pojawiła się w środku siłowni – na miejscu znajdowało się trzydzieści nieuprawnionych osób.

Zgromadzeni zostali wylegitymowani i zostaną wobec nich wszczęte procedury weryfikujące czy osoby na miejscu miały prawo znajdować się tam. O sprawie zostanie zawiadomiony również sąd i inspekcja sanitarna, a w przypadku stwierdzenia nieuprawnionego otwarcia placówki, właścicielowi może grozić kara od 5 do 30 tysięcy złotych.

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter