Interwencja policji w kaliskiej siłowni

Kaliska policja otrzymała zgłoszenie, że jedna z miejskich siłowni funkcjonuje pomimo zakazu. Policjanci długo negocjowali z właścicielem, zanim ten zdecydował się na współpracę i wpuścił ich do środka. Okazało się, że w obiekcie było nawet kilkadziesiąt osób.

Do zdarzenia doszło w czwartek. Warto wspomnieć, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, obiekty pokroju basenów czy siłowni mogą być udostępniane tylko dla członków kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich. Właściciel obiektu, gdzie interweniowała policja, utrudniał funkcjonariuszom działania, a ci czekali na wejście ponad godzinę. Jak wynika z ustaleń policji, która ostatecznie pojawiła się w środku siłowni – na miejscu znajdowało się trzydzieści nieuprawnionych osób.

Zgromadzeni zostali wylegitymowani i zostaną wobec nich wszczęte procedury weryfikujące czy osoby na miejscu miały prawo znajdować się tam. O sprawie zostanie zawiadomiony również sąd i inspekcja sanitarna, a w przypadku stwierdzenia nieuprawnionego otwarcia placówki, właścicielowi może grozić kara od 5 do 30 tysięcy złotych.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze