Interwencja ratunkowa strażaków na Prośnie

Kaliscy strażacy interweniowali wczoraj w godzinach wieczornych na rzece Prośnie w okolicy Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego. Akcja ratunkowa dotyczyła mężczyzny, który wszedł na taflę lodu rzeki, a ten się pod nim zarwał. Na szczęście ratownicy zdążyli pomóc poszkodowanemu.

16 strażaków i 4 jednostki z JRG 1 i 2 Kalisz oraz SGRWN Konin uczestniczyły w środowej akcji ratowniczej na Prośnie. Zgłoszenie do kaliskich strażaków wpłynęło po godzinie 20:00. „Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że częściowo w wodzie, a częściowo na lodzie znajduję się przytomny mężczyzna. Działania straży poległy na wejściu dwóch ratowników na tafle lodu zabezpieczonych w ubrania do pracy w wodzie i kamizelki ratunkowe. Ratownicy z saniami lodowymi dotarli do osoby poszkodowanej, a następnie podjęli mężczyznę na sanie, które ściągnięto do brzegu. W dalszej kolejności przetransportowano mężczyznę na brzeg obok pobliskiego teatru, gdzie podjęto działania z zakresu KPP. Po przybyciu na miejsce ZRM przebadano mężczyznę i zadecydowano o przetransportowaniu go do szpitala.” – tłumaczy mł. kpt. Szymon Zieliński z KM PSP w Kaliszu. Działania strażaków na rzece trwały ponad godzinę.

Źródło: KM PSP w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze