Interwencja ratunkowa strażaków na Prośnie

Kaliscy strażacy interweniowali wczoraj w godzinach wieczornych na rzece Prośnie w okolicy Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego. Akcja ratunkowa dotyczyła mężczyzny, który wszedł na taflę lodu rzeki, a ten się pod nim zarwał. Na szczęście ratownicy zdążyli pomóc poszkodowanemu.

16 strażaków i 4 jednostki z JRG 1 i 2 Kalisz oraz SGRWN Konin uczestniczyły w środowej akcji ratowniczej na Prośnie. Zgłoszenie do kaliskich strażaków wpłynęło po godzinie 20:00. “Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że częściowo w wodzie, a częściowo na lodzie znajduję się przytomny mężczyzna. Działania straży poległy na wejściu dwóch ratowników na tafle lodu zabezpieczonych w ubrania do pracy w wodzie i kamizelki ratunkowe. Ratownicy z saniami lodowymi dotarli do osoby poszkodowanej, a następnie podjęli mężczyznę na sanie, które ściągnięto do brzegu. W dalszej kolejności przetransportowano mężczyznę na brzeg obok pobliskiego teatru, gdzie podjęto działania z zakresu KPP. Po przybyciu na miejsce ZRM przebadano mężczyznę i zadecydowano o przetransportowaniu go do szpitala.” – tłumaczy mł. kpt. Szymon Zieliński z KM PSP w Kaliszu. Działania strażaków na rzece trwały ponad godzinę.

 

Źródło: KM PSP w Kaliszu

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter