Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Inwestycja w dekontaminatory w powiecie

Powiat Kaliski otrzymał z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu pomoc rzeczową w postaci dekontaminatorów, o łącznej wartości 39 588,00 zł. w ramach projektu „Kooperacja-efektywna i skuteczna”.

Dekontaminatory to urządzenia do oczyszczania powietrza ze szkodliwych substancji i drobnoustrojów, wykorzystujące bezfiltrową, niskoenergetyczną technologię plazmową. Zabiegi dekontaminacyjne w dobie pandemii koronawirusa Covid -19, nabrały nowego znaczenia szczególnie w placówkach oświatowo – wychowawczych.

Umowę w imieniu Powiatu Kaliskiego podpisał Starosta Kaliski Krzysztof Nosal oraz Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy – w imieniu Województwa Wielkopolskiego, Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu – Grzegorz Grygiel. Powiat Kaliski przekazał 4 dekontaminatory na doposażenie placówek:

1. Domu Dziecka w Liskowie,

2. Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej typu rodzinnego z siedzibą w Opatówku,

3. Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej typu rodzinnego z siedzibą w Brzezinach,

4. Środowiskowego Domu Samopomocy im. Jana Pawła II, w Liskowie.

Źródło: Starostwo Powiatowe; Fot. poglądowe: AdobeStock

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze