Inwestycje drogowe w powiecie ostrowskim

Sprzyjające warunki atmosferyczne pomagają drogowcom. Wśród planowanych inwestycji jest chociażby modernizacja drogi Rososzyca - Wielowieś.

Droga Ostrów Wielkopolski – Wielowieś, biegnąca przez Sieroszewice i Rososzyce, to jedna z najbardziej obciążonych dróg w powiecie. Zaowocowało to zniszczeniem jej nawierzchni. 

,,Potrzeba remontu tego ciągu komunikacyjnego pojawiała się bardzo często zarówno w postulatach mieszkańców, radnych powiatowych oraz władz gminy Sieroszewice. W ubiegłym roku przygotowywaliśmy niezbędną dokumentację, na początku tego roku ogłosiliśmy przetarg na to zadanie, jednocześnie poszukując dodatkowych źródeł sfinansowania inwestycji’’

- powiedział Starosta Ostrowski, Paweł Rajski

Wójt Gminy Sieroszewice, Anatol Piastowski, także zaoferował wsparcie finansowe. Jego kwota ma wynieść milion złotych. 

24 maja 2021 roku w obecności Wojewody Wielkopolskiego została podpisana umowa na modernizację drogi do Wielowsi oraz w Biskupicach Ołobocznych. Powiat Ostrowski otrzymał na te cele dofinansowanie z funduszy rządowych na kwotę ponad 8,5 mln złotych.

Kosztorys remontu drogi do Wielowsi wyniósł ponad 5 mln złotych. Zadanie to zostało podzielone na dwa etapy. W pierwszym prace przebiegają w Rososzycy. Sfrezowana została stara nawierzchnia, kładzione są krawężniki. Nowy asfalt pojawi się do końca grudnia na odcinku do skrętu na Ołobok. Działania będą kontynuowane w przyszłym roku.

Na modernizację drogi w Biskupicach Ołobocznych finansowanie pozyskano z trzech źródeł. W 2015 roku samorząd powiatu realizował przy tej drodze budowę chodnika, teraz będzie wykonana natomiast nowa nawierzchnia asfaltowa. Zaawansowany jest także remont drogi w Górznie.

"Na odcinku ok. 900 metrów, od drogi krajowego aż do centrum wsi powstaje chodnik dla pieszych’’ – powiedział R. Pacholczyk. -,,W ramach remontu i odpowiadając na zapotrzebowanie mieszkańców położna zostanie także nowa nakładka asfaltowa na odcinku od drogi krajowej do przejazdu kolejowego. A w kolejnych latach myślimy już o remoncie drogi przez Biniew’’

- powiedział Paweł Rajski

Budowa chodnika to koszt około 350 tys. złotych, z czego około 200 tys. pochodzi ze środków powiatu. Gmina Ostrów Wielkopolski wsparła tę inwestycję sumą 150 tys. złotych.

W 2021 roku udało się również wykonać drugi odcinek prac remontowych na drodze z Radłowa do Raszkowa przez Rąbczyn. Jest to alternatywa dla połączenia Ostrów Wielkopolski – Radłów – Raszków – Koryta.

Łącznie na zadania drogowe wydano z budżetu powiatu około 23 miliony złotych. W kwocie tej znajduje się znaczące wsparcie ze środków rządowych oraz finansowanie zadań przez poszczególne gminy. 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter