Inwestycje w drogi osiedlowe w toku

Kaliski samorząd realizuje Program Budowy i Przebudowy Dróg Osiedlowych na lata 2020-2023.. W tym roku zbudowanych lub wyremontowanych zostanie 12 ulic, a łącznie będzie ich ponad 40.

Do tej pory w ramach programu zrealizowano już kilkanaście inwestycji. Gotowe są ulice: Głogowska, Racławicka, Żwirki i Wigury, Hoża, Zdrojowa, Kwiatów Polskich, Ogrodowa, Korczak, a także osiedlowe drogi w sąsiedztwie ulic Serbinowskiej i Górnośląskiej. Na ukończeniu jest przebudowa ulicy łączącej dobrzeckie targowisko oraz ulicę Wyszyńskiego. Prace trwają także na ulicy Rajskowskiej. Obecnie prowadzone są na odcinku od Wału Matejki do mostu na Swędrni. Cały czas utrzymywany jest ruch samochodów, aby umożliwić mieszkańcom dotarcie do ich posesji.

Na początku maja prace obejmą także most na Swędrni. Odtworzone zostaną fragmenty podpór i wykonamy nowe konstrukcje przęseł. Skarpa i dno rzeki zostaną zabezpieczone i umocnione. Ruch poprowadzony będzie tymczasową przeprawą, która powstanie na wysokości kładki łączącej ulice Pontonową i Ciesielską. Na przebudowę ulicy Rajskowskiej Miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości blisko 3,2 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze