baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Inwestycje w wakacje. Lipiec na kaliskich budowach

Nowe oblicze kamienicy przy ulicy Legionów, coraz więcej murów na budowie pływalni na Osiedlu Dobrzec oraz kolejne etapy prac na Głównym Rynku. Co jeszcze przyniósł pierwszy miesiąc wakacji na mapie kaliskich inwestycji?

Przy ulicy Poznańskiej 30 kończy się budowa jednego z dwóch budynków mieszkalnych. Budynek ma w pełni wykonaną elewację, stolarkę okienną oraz balustrady na balkonach. Wykonany został także lewoskręt dla zmotoryzowanych mieszkańców tego bloku. Zaawansowane prace trwają przy dalszej części inwestycji, przy budowie drugiego budynku. Obecnie stawiana jest konstrukcja hali garażowej.


Końcowe prace prowadzone są także przy inwestycji mieszkaniowej „Między Mostami”. Oba budynki zyskały już końcową elewację, wykonana została hala garażowa oraz zewnętrzne parkingi.


Przebudowa oraz zmiana sposobu użytkowania wielorodzinnego budynku mieszkalnego oraz budowa nowego budynku wielorodzinnego wraz z garażem podziemnym. Przy ulicy Legionów 40 kończy się kolejna inwestycja deweloperska. Rzeczowe budynki zostały w całości wybudowane i wykończone. Trwają prace wokół budynków – układana jest kostka brukowa stanowiąca chodniki oraz parkingi.


Zaglądamy do kaliskiego sołectwa Sulisławice. Na rogu ulic Zachodniej i Romańskiej trwa budowa bloków mieszkalnych w ramach inwestycji „Osiedle Krajobrazowe”. Od strony ulicy Romańskiej trwa obecnie stawianie budynku „D” – wybudowana jest już hala garażowa stanowiąca parter oraz trzy kolejne kondygnacje.


Z Sulisławic do centrum Kalisza wracamy ulicą Częstochowską. Na skrzyżowaniu z ulicami Budowalnych i Baśniową wybudowano drugie turbinowe rondo w Kaliszu. Jadąc dalej w stronę śródmieścia, na całej długości remontowanej drogi powstały lewoskręty. Z ciągu pieszo-rowerowego usunięte zostały latarnie – nadal widoczne są braki w asfalcie oraz kostce brukowej w tych miejscach.
W centrum Kalisza, przy skwerze Eligiusza Kor-Walczaka zakończono prace przy elewacji Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej oraz uporządkowano teren wokół budynku.


Przy ulicy Stawiszyńskiej trwa inwestycja mieszkaniowa Kaliskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego polegająca na budowie dwóch budynków mieszkalnych. Pierwszy z nich został już ukończony, brakuje jeszcze stolarki okiennej. Trwają prace przy drugim bloku.


Porządkowanie terenu wokół Centrum opiekuńczo-mieszkalnego przy Żwirki i Wigury. Ten etap prac pozostał do wykonania współfinansowanego z Funduszu Solidarności programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Centra opiekuńczo-mieszkalne”. Cały budynek został obłożony elewacją.

Coraz bliżej wyczekiwanego przez kaliszan kolejnego obiektu rekreacyjnego. Na miejscu dawnego basenu Delfin sukcesywnie postępują prace przy nowej pływania. Zaawansowane roboty budowlane dotyczą już budowy części nadziemnej konstrukcji.
Jesienią uczniowie Przedszkola nr 22 i Szkoły Podstawowej nr 21 zajęcia wychowania fizycznego odbywać mają już w nowych warunkach. W Szczypiornie na zaawansowanym etapie jest budowa sali gimnastycznej.

18 lipca zaczęły się prace na ulicy Kanonickiej na odcinku od Głównego Rynku do ulicy Garbarskiej. Budowlańcy weszli także na kolejną część Głównego Rynku – pomimo nadal trwających prac przy etapie 1.1, etapy 1.2 oraz 1.3 (obejmujące wschodnią stronę) także zostały rozpoczęte.
Mniejszą, ale jakże ważną z punktu widzenia inwestycją jest przebudowa schodów prowadzących na Cmentarz Miejski przy ulicy Górnośląskiej. Inwestycja opiewająca na kwotę 346 tysięcy złotych zakłada usunięcie obecnej nawierzchni schodów wraz z podbudową, rozbiórkę muru oporowego oraz budowę nowych schodów wraz z murem oporowym i usypanie skarby wraz z zasianiem na niej trawy.

Jedne inwestycje deweloperskie się kończą, inne zaczynają. Przy ulicy Asnyka 1, 3 i 5 dokonano rozbiórki znajdujących się tam kamienic i przygotowano teren pod budowę „Rezydencji Asnyka”. Będzie to budynek mieszkalny z parterem przeznaczonym na funkcje usługowe.

Z tematów drogowych trzeba wspomnieć o rozpoczętym remoncie Alei Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Widok do ulicy Kościuszki. Prace mają na celu przebudowę jezdni bitumicznej, zatok autobusowych oraz chodników, które zostaną zmienione na ciąg pieszo-rowerowy i ścieżkę rowerową. Od 25 lipca prace skupiły się na odcinku od ulicy Widok do ulicy Staszica i dotyczą przebudowy chodnika po lewej stronie ulicy patrząc w stronę centrum miasta.

W sierpniu sporo utrudnień czeka na pewno kierowców – w najbliższy piątek rozpoczyna się budowa ronda na skrzyżowaniu ulicy Łódzkiej ze Szlakiem Bursztynowym. O rozwoju tej sytuacji oraz pozostałych kaliskich inwestycjach w raporcie za miesiąc! 

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze