Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Inwestycyjny styczeń

Początek nowego roku, to początek przede wszystkim dwóch inwestycji, które z punktu widzenia komunikacji i spędzania czasu wolnego mają duże znaczenie dla mieszkańców. Poza tym zajrzymy na place budowy oraz opiszemy te inwestycje, które wraz z nadejściem 2022 roku zostały zakończone. Przyjrzyjmy się najważniejszym wydarzeniom z Mapy Inwestycji!

Jeżeli wierzyć założeniom, to za mniej więcej półtora roku w miejscu starego „Delfina” powstanie nowoczesna pływalnia. Na Dobrzecu trwają właśnie prace związane budową basenu. Inwestycja posuwa się całkiem sprawnie – wyburzono już wszystkie ściany zewnętrze i wewnętrzne dawnej konstrukcji, jedyną po niej pozostałością jest niecka. Obiekt, który stanie w tym miejscu, będzie składać się z dwóch niecek basenowych (po 15 i 25 m), gdzie krótsza będzie posiadała możliwość regulacji głębokości dna. Koszt budowy nowej pływalni to prawie 24 mln złotych. Jej właścicielem będzie spółka Aquapark Sp. z o.o.
W dzielnicy Tyniec, przy ulicy Żwirki i Wigury, rozpoczęła się budowa Centrum opiekuńczo-mieszkalnego. Obiekt ten powstanie z środków pozyskanych z „Funduszu Solidarnościowego” w ramach pierwszego modułu Programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Centra opiekuńczo-mieszkalne”. Koszt to prawie 3,5 mln złotych przy wkładzie miasta wynoszącym 600 tysięcy złotych.


Zakończono budowę dwóch czterokondygnacyjnych budynków, które stanęły przy ulicy Łódzkiej 7 u wyjścia z Parku Miejskiego od strony Alei Walecznych.
Z pozostałych inwestycji mieszkaniowych, końcowe prace mają miejsce w budynkach „Między Mostami”, „Nowy Dobrzec” oraz „Poznańska 30”. W ścisłym centrum Kalisza pnie się w górę konstrukcja apartamentowca RiverSide przy ulicy Towarowej.

Pierwsze ściany pojawiły się również na ulicy Stawiszyńskiej, gdzie ma miejsce inwestycja Kaliskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Powstają tam dwa budynki mieszkalne wielorodzinne z towarzyszącą im niezbędną infrastrukturą. Wykonaniem zajmuje się Firma Budowlana Antczak, która zrealizuje zadanie za 7,6 mln złotych.
Na terenie Kalisza trwają także inwestycje związane z budynkami sakralnymi. Na Chmielniku powstaje kościół parafialny pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego. Mieszkańcom Dobrzeca, zwłaszcza okolic Hali Arena, rośnie kościół św. Jana Pawła II.  


Budynek dawnej Komendy Miejskiej Policji przy ulicy Jasnej zmienił swoje przeznaczenie. Znalazły się w nim miejsca na Wydział Edukacji oraz Wydział Geodezji i Kartografii Urzędu Miasta Kalisza.Spółka Oświetlenie Drogowe i Uliczne Sp. z o.o. zyskała nowy dom. Przy ulicy Wrocławskiej, na miejscu wyburzonego w sierpniu 2020 roku budynku, powstał nowoczesny biurowiec. Projektantem było Architektoniczne Biuro Projektowe Konopski & Konopski, wykonawcą Firma Budowlana Antczak.
Jedna z większych inwestycji deweloperskich w Kaliszu ma miejsce przy ulicy Owsianej. Po wybudowaniu i oddaniu do użytku sześciu budynków mieszkalnych, aktualnie powstaje siódmy oraz ósmy. „Wzgórza Kalisza” to jedno z najwyżej położonych nowych osiedli mieszkaniowych w mieście.Trasa Bursztynowa będzie dłuższa. Rozpoczęły się właśnie prace nad przedłużeniem tej ważnej miejskiej arterii. Obecnie prowadzone są działania w ramach projektu „Budowa połączenia ul. Szerokiej z ul. Łódzką – etap I – odcinek od ul. Łódzkiej do ul. Żwirki i Wigury”. W styczniu na trasie przyszłego przebiegu drogi dokonano wycinki krzewów i drzew, rozpoczęło się także wyrównywanie terenu. Wartość projektu to nieco ponad 16 mln złotych.


Zostając w temacie drogownictwa, prace trwają także na ulicy Lipowej. Remont tej drogi podzielony został na odcinki, obecnie trwa modernizacja fragmentu od Staszica do Legionów, bezpośrednio przylegającego do znajdującego się tam targowiska. Połączenie z Legionów zyska nową geometrię, wymuszoną przez prostopadłe poprowadzenie skrzyżowania do osi tej ulicy. Koszt tych prac to 3,1 mln złotych.
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze