Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Istotny weekend z fotografią, filmem, teatrem i… Wieżą Ciśnień

„W obiektywie. Spotkania istotne. Edycja pierwsza” to połączenie wydarzeń związanych z fotografią, filmem i teatrem. Są to niezależne formy sztuki, ale przenikają siebie chyba jak żadne inne, a ich związki są niezaprzeczalne i nierozerwalne. Dlatego Wieża Ciśnień postanowiła połączyć te trzy dyscypliny i wypełnić nimi cały weekend 8, 9 i 10 kwietnia.

Wszystko zaczęło się od konkursu fotograficznego „W obiektywie” organizowanego przez OKP Wieża Ciśnień nieprzerwalnie od 27 lat. Przez ten czas przez naszą galerię przetoczyło się tysiące zdjęć dokumentujących ćwierćwiecze historii Polskiej fotografii. Wraz z każdą kolejną edycją poszerza się zasięg terytorialny konkursu, a i fotografie są coraz bardziej zróżnicowane. Sam konkurs zatem stał się odbiciem nie tylko rozwoju technik fotograficznych i związków fotografii z innymi sztukami wizualnymi, ale także świadectwem przemian i nastrojów, jakie panowały w Polsce w minionych latach. To co wyróżnia „Obiektyw” spośród innych tego typu rywalizacji, to na pewno fakt, że w przypadku tego konkursu nie ma podziału na amatorów i profesjonalistów, nie ma także ściśle określonych kategorii. Tak więc nagrodę główną może zdobyć zarówno autor fotografii artystycznej lub reporterskiej, zdjęcie przyrody, portret czy ujęcie wydarzenia sportowego itd.

Taki potencjał trzeba rozwijać, dlatego Wieża Ciśnień poszła o krok naprzód. W tym roku, oprócz samego konkursu, odbędzie się szereg wydarzeń związanych z fotografią, teatrem i filmem, które mamy nadzieję, z biegiem czasu rozwiną się w znaczący i rozpoznawalny festiwal. Pierwsze kroki są zawsze najtrudniejsze, ale już w pierwsze edycji „Spotkań istotnych” zaproszono do współpracy wybitnych specjalistów swoich dziedzinach. Są to osoby zaangażowane w rozwój i rozpowszechnianie sztuki fotografii, teatralnej i filmowej – twórcy festiwali fotograficznych, reżyserzy, znawcy teatru. „Spotkania istotne” to wydarzenie otwarte, podczas którego będzie można spotkać ludzi o podobnych zainteresowaniach, wymienić doświadczenia, porozmawiać z osobami profesjonalnie zajmującymi się sztukami wizualnymi. W ramach wydarzenia odbędą się:

-przegląd publikacji wyróżnionych w konkursie „Fotograficzna Publikacja Roku”.

Prezentację poprowadzi Franciszek Ammer

-projekcja realizacji telewizyjnej spektaklu „Kalkwerk”, reż. Krystian Lupa. Po projekcji odbędzie się spotkanie z prof. Zbigniewem Wichłaczem – reżyserem światła w spektaklu „Kalkwerk”

-warsztaty z animacji poklatkowej z Anną Linkowską

-projekcja filmu „Zabij to i wyjedź z tego miasta”, a po niej spotkanie z Mariuszem Wilczyńskim – reżyserem filmu.

„W obiektywie. Spotkania istotne edycja pierwsza” odbędą się 8, 9, 10 kwietnia w Kaliszu w OKP Wieża Ciśnień oraz Akceleratorze Kultury. Wydarzenia odbywają się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kalisza oraz pod patronatem medialnym TVP KULTURA i TVP3 Poznań.

Źródło: OKP Wieża Ciśnień

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze