baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

IV Grand Prix Ziemi Kaliskiej w tenisie stołowym

15 stycznia 2022 roku w Stawiszynie odbył się ostatni, IV turniej z cyklu Grand Prix Ziemi Kaliskiej 2021 w tenisie stołowym. Składał się on z czterech turniejów, z których ostatni wyjątkowo został już rozegrany w 2022 roku.

Ze względu na zbyt małą liczbę turniejów w roku poprzednim, zdecydowano się rozegrać jeszcze jeden, już w kolejnym roku kalendarzowym. Celem cyklu jest zbieranie punktów do klasyfikacji generalnej oraz wyłonienie najlepszego zawodnika w całym roku kalendarzowym. 

„Uznaliśmy, że 3 turnieje to zdecydowanie za mało na cykl, który w najbogatszej edycji, czyli drugiej rozegranym w 2019 roku, składał się aż z 8 turniejów”.

Ze względu na pandemię Covid-19, turnieje w 2020 i 2021 roku w dużej mierze musiały zostać odwołane, co ostatecznie przełożyło się na ich małą liczbę w całym cyklu. 

Sobotni turniej oraz cały cykl wygrał Adam Klimek z KTS Grom Przyranie. Drugie miejsce zawodów jak i klasyfikacji generalnej zajął Adam Kopytek z Sieradza (UKS Chrobry Gizałki). Trzecie miejsce w turnieju należało do Radosława Filipiaka (również z UKS-u). W „generalce” zajął je zaś Rafał Kaczmarek z UKS Maratonu Moskurnia. 

W sobotnim turnieju wzięło udział 21 zawodników, zaś w klasyfikacji całego turnieju wzięło udział łącznie 50 tenisistów.

Najlepsza dziesiątka dzisiejszego turnieju:

1. Adam Klimek
2. Adam Kopytek
3. Radosław Filipiak
4. Jacek Borowski
5. Rafał Kaczmarek
6. Paweł Andrzejewski
7. Maciej Głowacki
8. Łukasz Wejzer
9. Przemysław Olejnik
10. Jacek Nowakowski

Najlepsza dziesiątka klasyfikacja końcowej IV Grand Prix Ziemi Kaliskiej 2021 r.

1. Adam Klimek 170 ptk
2. Adam Kopytek 150 ptk
3. Rafał Kaczmarek 104 ptk
4. Jacek Nowakowski 69 ptk
5. Adam Wasiluk 50 ptk
6. Marek Wrzos 44 ptk, Przemysław Olejnik 44 ptk
8. Łukasz Wejzer 43 pt
9. Rafał Pokusiński 40 ptk
10. Paweł Andrzejewski 34 ptk

Źródło: KTS Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze