baner_FBAnt
Baner AWS
baner_apka_2

IV LO w Kaliszu wyróżnione w konkursie Wielkopolska Szkoła Roku!

Nagrody i wyróżnienia dla najlepszych szkół i nauczycieli z Wielkopolski rozdano podczas uroczystej gali w ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Wśród najlepszych znalazło się IV Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kaliszu oraz Ewa Ratajczyk z Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza w Kaliszu!

Do tegorocznej edycji łącznie wpłynęło 158 wniosków – 84 do konkursu „Wielkopolska Szkoła Roku” oraz 74 w konkursie „Wielkopolski Nauczyciel Roku”. Rozdano łącznie 26 nagród i wyróżnień. Laureatom wręczyli je Marszałek Marek Woźniak, Małgorzata Waszak-Klepka, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego oraz Paulina Stochniałek, Członek Zarządu Województwa podczas gali, która odbyła się w piątek 21 października w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. 

„Chcemy podziękować za tę niezwykłą pracę, zarówno organizatorom, dyrektorom, kadrze zarządzającej szkołami, jak i nauczycielom, którzy zmagają się z tym, jak uczciwie przekazywać wiedzę o świecie, nie ideologizując przekazu i dając szansę wyboru, a jednocześnie mierząc się z wymaganiami rodziców i emocjami uczniów” – powiedział podczas gali Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego

W konkursie „Wielkopolska Szkoła Roku” zwyciężyły Zespół Szkół Przyrodniczych w Poznaniu oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika z Oddziałami Dwujęzycznymi i Międzynarodowymi w Lesznie. Tytuł „Wielkopolski Nauczyciel Roku” otrzymały Justyna Rudomina z Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Suchym Lesie oraz Ewa Ratajczyk z Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza w Kaliszu.

Wyróżnienie w konkursie „Wielkopolska Szkoła Roku” otrzymało także IV Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kaliszu:

„Jesteśmy w ścisłej piętnastce wielkopolskich szkół. Wiąże się to 7,5 tysiąca złotych dla naszej placówki. W tym roku obchodzimy 30-lecie funkcjonowania szkoły, tym bardziej jest to dla nas wspaniałe wydarzenie. Nagroda ta jest przypieczętowaniem tego jubileuszu. Jesteśmy zadowoleni i dumni” – powiedziała mgr Joanna Dolna, dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kaliszu

Nauczyciele oraz szkoły, które wyróżniają się innowacyjnością, wysoką jakością nauczania, współpracą ze środowiskiem lokalnym, jak również kształtowaniem wśród uczniów postaw patriotycznych i obywatelskich, otrzymali nagrody finansowe oraz dyplomy i pamiątkowe statuetki. Zwycięzcy nauczyciele otrzymali nagrody w wysokości 10 tys. zł, laureaci – 7,5 tys. zł, a wyróżnieni – 5 tys. zł. Z kolei zwycięskim szkołom przyznano nagrody w wysokości 20 tys. zł, laureaci otrzymają po 10 tys. zł, a wyróżnione placówki po 7,5 tys. zł.

Podczas uroczystości wręczono również cztery Odznaki Honorowe „Za Zasługi dla województwa wielkopolskiego”. Marszałek Marek Woźniak wręczył je Urszuli Maćkowiak, Zespołowi Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie, Zespołowi Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie i Ogólnokształcącej Szkole Baletowowej im. Olgi Sławskiej – Lipczyńskiej w Poznaniu.

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze