baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

IV Paraolimpiada Przedszkolaków

Przedszkole Publiczne nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi Razem po raz czwarty zorganizowało Paraolimpiadę Przedszkolaków. Udział w niej wzięli wychowankowie przedszkola nr 19 oraz innych zaprzyjaźnionych placówek integracyjnych i specjalistycznych. Wydarzenie odbyło się na boisku przy ulicy Granicznej.

Program paraolimpiady ma na celu umożliwienie dzieciom niepełnosprawnym uczestnictwa w życiu społecznym, realizowania swoich zainteresowań i osiągania sukcesów.

Jest to już czwarta edycja paraolimpiady. Pierwsza odbyła się w 2017 roku, a teraz wracamy po przerwie spowodowanej pandemią. Naszą ideą jest zintegrowanie wszystkich placówek z Kalisza i pobliskich terenów, działających na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Chcemy wspólnie udowodnić, że możemy zrobić wszystko i nie ma barier, które są nie do pokonania – mówi dyrektorka Publicznego Przedszkola nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi „Razem” w Kaliszu Elżbieta Szefer.

Podczas wydarzenia nie zabrakło występów najmłodszych oraz ciepłego i słodkiego poczęstunku. W pomoc zaangażował się Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji, Klub Sportowy Kaliszanin oraz IV Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego.

Na miejscu przygotowano specjalnie wyznaczone stanowiska. Mamy pięć drużyn, a każda z nich otrzymała już kartę zaliczeń z dokładnym planem swoich stanowisk. Wygrywają wszyscy, jesteśmy nastawieni na sukces – podsumowała Elżbieta Szefer.

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze