reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

J. Mosiński: z wakacji kredytowych może skorzystać około 2 mln Polaków

Dziś wchodzą w życie wakacje kredytowe. Ich założenia przedstawili na konferencji prasowej posłowie Prawa i Sprawiedliwości, Jan Mosiński oraz Tomasz Ławniczak. Ich zdaniem wsparcie to pozwoli ulżyć Polakom i polskim rodzinom.

Około dwóch milionów Polaków będzie mogło skorzystać z wakacji kredytowych, na które przeznaczona ma być kwota od 10 do 20 mld złotych. Konkretne zagadnienia przedstawił poseł Jan Mosiński:

„Wakacje kredytowe to przede wszystkim możliwość zawieszenia spłaty aż ośmiu rat – po dwa miesiące w trzecim i czwartym kwartale 2022 roku i po jednym miesiącu w każdym z kwartałów 2023 roku. Dedykowane one są osobom z kredytem w polskim złotym zaciągniętym przed 1 lipca 2022 roku na własne cele mieszkaniowe. Dodatkowym warunkiem jest zakończenie okresu kredytowania co najmniej po upływie 6 miesięcy od tej daty. Od dziś można składać wnioski i wówczas wakacje kredytowe rozpoczną się 1 sierpnia 2022 roku. Korzystać z nich można do końca 2023 roku”.

– mówił poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Mosiński

Wakacje kredytowe nie dotyczą jedynie kwoty zasadniczej kredytu. Wspomniał o tym poseł Tomasz Ławniczak:

„Termin spłaty kredytu zostaje wydłużony bez dodatkowych odsetek – wakacje kredytowe obejmują nie tylko kwotę zasadniczą kredytu, ale także odsetki”.

„Wnioski można składać pisemnie, mailowo bądź przez bankowość elektroniczną i w ciągu 14 dni uzyska się decyzję potwierdzającą o otrzymaniu wniosku oraz informacje o wysokości opłat z tytułu umów ubezpieczeniowych”.

– dodał poseł Tomasz Ławniczak

Według założeń w wyniku wprowadzenia wakacji kredytowych obciążenie portfeli Polaków zostanie zmniejszone o nawet 3 mld złotych rocznie.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze