Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Jacek Wiśniewski nowym dyrektorem generalnym Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu

Wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk powołała z dniem 22 stycznia 2024 roku Jacka Wiśniewskiego na stanowisko dyrektora generalnego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Tym samym odwołany został dotychczasowy dyrektor Jacek Woźniak, który pełnił to stanowisko od 2016 roku.

Jacek Wiśniewski ma wieloletnie doświadczenie administracyjne. Jest absolwentem Instytutu Socjologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoją karierę zawodową rozpoczął w Ośrodku Pomocy Społecznej w Poznaniu w 1993 roku. Następnie pracował w Areszcie Śledczym w Poznaniu. Pracę tam zakończył w 2018 roku na stanowisku dyrektora, w stopniu pułkownika. W latach 2003 – 2006 zarządzał działem organizacyjno-prawnym, a w okresie 2006 – 2007 realizował zadania także z zakresu organizacyjno-prawnego w Okręgowym Inspektoracie Służby Więziennej w Poznaniu. W latach 2018 – 2020 pełnił służbę w Okręgowym Inspektoracie Służby Więziennej w Koszalinie na stanowisku dyrektora okręgowego. Zarządzał ponad 400-osobową załogą zorganizowaną w 15 działach, a w Okręgowym Inspektoracie Służby Więziennej w Koszalinie 2500 funkcjonariuszami i pracownikami w 9 jednostkach organizacyjnych. Swoim doświadczeniem z zakresu praktycznego stosowania nauk penitencjarnych dzielił się również ze studentami resocjalizacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pod kierunkiem prof. Piotra Stępniaka, a także uczył w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu.

W latach 2020-2022 był zatrudniony w Wydziale Prawnym Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu, pełniąc jednocześnie funkcję koordynatora ds. dostępności. Dotychczas realizował zadania dyrektora zarządzającego w firmie telekomunikacyjnej Dialtech sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Uczestniczył w wielu kursach doskonalących sposoby zarządzania zespołami ludzkimi i podnoszących kwalifikacje menedżerskie, w tym m.in. szkolenie z zakresu kompetencji interpersonalnych oraz współpracy z mediami. Jest absolwentem studiów podyplomowych na Uniwersytecie Szczecińskim – Wydział Prawa Administracyjnego i Samorządowego oraz na Akademii Obrony Narodowej – Wydział Bezpieczeństwa Narodowego, gdzie również ukończył Wyższy Kurs Obronny.

źródło: WUW

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze