baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Jak formowała się burżuazja w Kaliszu? Promocja nowej książki

Kaliskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk we współpracy z Instytutem Interdyscyplinarnych Badań Historycznych Akademii Kaliskiej zaprasza na promocję książki dra Sławomira Przygodzkiego pt. „Elity gospodarcze Kalisza. Proces formowania się burżuazji w latach 1815-1867”.

Doktor Sławomir Przygodzki jest regionalistą, nauczycielem historii w III Liceum Ogólnokształcącym w Kaliszu, a także przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz członkiem Oddziału Kaliskiego Polskiego Towarzystwa Historycznego. W swoim dorobku posiada m.in. wiele publikacji na temat mniejszości narodowych Kalisza i historii XIX wiecznego Kalisza i regionu. Jest autorem książki „Kalisz wielokulturowy”, współautorem publikacji „Szkoła Dwojga Imion”, „Kalisz miasto otwarte. Mniejszości narodowe i religijne w dziejach Kalisza i Ziemi Kaliskiej” oraz innych książek i artykułów.

Źródło: Kaliskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze