Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS
Pieniądze

Jak odzyskać pieniądze na zakwaterowanie i wyżywienie Ukraińców? SPRAWDŹ!

Miasto wypłaca świadczenie pieniężne dla zapewniających zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy. Od środy, 16 marca osoby, które przyjęły uchodźców z Ukrainy, będą mogły składać wnioski o refinansowanie kosztów.

Podmioty, w tym osoby fizyczne, które zapewniły zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy, przybyłym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bezpośrednio z terytorium Ukrainy w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium tego państwa oraz obywatelom Ukrainy posiadających Kartę Polaka, którzy wraz z najbliższą rodziną z powodu działań wojennych przybyli na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, będą mogły ubiegać się o świadczenie pieniężne z tego tytułu.

Świadczenie to będzie przysługiwać maksymalnie przez 60 dni, a jego wysokość to 40 zł dziennie za osobę. Wniosek będzie obejmował czas, który uchodźcy faktycznie spędzili w domu osoby, która użyczyła im miejsca.

Wzór wniosku ma zostać udostępniony 17 marca 2022 r.

Wnioski będą przyjmowane w Urzędzie Miasta Kalisza – Biuro Obsługi Interesanta- Stanowisko nr 24.

Wszelkie niezbędne informacje dotyczące złożenia wniosku będą udzielane przez pracowników Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miasta w Kaliszu od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00 pod numerem 62 7654479.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze