baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Jak zostać funkcjonariuszem Służby Więziennej? Drzwi Otwarte w SWWS [ZDJĘCIA]

Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości, a konkretnie jej kampus przy ulicy Wrocławskiej 193-195, otworzyła się na uczniów szkół ponadpodstawowych zainteresowanych studiami na SWWS. Studenci oraz funkcjonariusze i pracownicy SWWS opowiadali o możliwościach związanych ze studiami na kierunkach penitencjarystyka, bezpieczeństwo wewnętrzne, ale także prawo, które również jest w ofercie uczelni.

Uczniowie mieli możliwość zobaczenia obiektu Kampusu Mundurowego SWWS, spotkania się z przedstawicielami Samorządu Studenckiego oraz kadrą dydaktyczną oraz zapoznania się z ofertą edukacyjną Uczelni i zasadami rekrutacji. Podczas Dnia Otwartego w SWWS przedstawione zostały także zasady funkcjonowania Służby Więziennej, regulowanych zawodów prawniczych, jak również instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne Państwa.

W programie kadra wraz ze studentami penitencjarystyki przygotowali prezentację uczelni wraz z warunkami rekrutacji, pokaz sprzętu interwencyjnego na strzelnicy kampusu, prezentację testu sprawnościowego wymaganego podczas rekrutacji na uczelnię, który odbył się na hali sportowej oraz pokaz infrastruktury uczelnianej biblioteki .Obejrzeli także, jak wyglądają pokoje w Domu Studenta. Akademik zrobił dobre wrażenie. – Lepiej niż u mnie w domu – wypalił w żartach jeden ze zwiedzających.

– Studia na SWWS otwierają drogę do kariery we wszystkich ośrodkach penitencjarnych w kraju – mówił mjr Jakub Werbiński, który wprowadzał uczniów w świat Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości. Co istotne, studenci mundurowi SWWS otrzymują nie tylko bezpłatne umundurowanie, zakwaterowanie i pełne wyżywienie, ale także wynagrodzenie. Na początku jest to 1000 zł netto miesięcznie, a z roku na rok staje się ono wyższe.

– Odwiedziły nas grupy zorganizowane m.in.: z I LO im. Adama Asnyka w Kaliszu oraz V LO im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu. Uczestnicy zainteresowani ofertą szkoły przybyli nie tylko z Kalisza, ale również z Przygodzic, Ostrowa Wielkopolskiego, Konina oraz… Bydgoszczy – czytamy na profilu SWWS. Na uczniów czekała także miła niespodzianka przygotowana przez Kółko Kulinarne pyszności w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości wraz z samorządem studenckim. Przy wspólnym grillu można było porozmawiać z przedstawicielami samorządu studenckiego oraz wykładowcami.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze