reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Jakub Zalewski z „Ogrodnika” w pierwszej piątce II edycji konkursu „Test wiedzy o rolnictwie ekologicznym”

Zakończyła się II edycja konkursu pn. „Test wiedzy o rolnictwie ekologicznym”. Konkurs skierowany do uczniów ponadpodstawowych szkół rolniczych miał charakter dwuetapowy. Został zorganizowany przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowym Centrum Edukacji Rolniczej i Wojewódzkimi Ośrodkami Doradztwa Rolniczego. Duże powody do radości mieli uczniowie Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku, a w szczególności Jakub Zalewski, który zajął bardzo wysokie 5. miejsce.

Zmagania konkursowe rozpoczęły się od etapu szkolnego, który został przeprowadzony 14 września. Tego dnia kilkunastu uczniów „Ogrodnika” wzięło udział w teście on-line. Uczestnicy odpowiadali na 30 pytań związanych z rolnictwem ekologicznym, a do wyłonienia zwycięzcy konieczna była dogrywka polegająca na odpowiedzi na pytania problemowe. Ostatecznie zwycięzcą tego etapu został Jakub Zalewski z klasy 4b, drugie miejsce zajął Jakub Woźny również z klasy 4b, a na trzeciej lokacie uplasował się Paweł Andrzejewski – uczeń klasy 4c. Cała trójka laureatów otrzymała nagrody finansowe ufundowane przez organizatora konkursu, a zwycięzca został zaproszony do udziału w etapie krajowym.

Etap krajowy odbył się w Warszawie 29 listopada w ramach konferencji pn.„Test wiedzy o rolnictwie ekologicznym”. Jakub Zalewski wykazał się bardzo dużym zasobem wiedzy o rolnictwie ekologicznym i dzięki temu uplasował się w pierwszej piątce, co pozwoliło mu otrzymać wyróżnienie oraz nagrodę pieniężną i okazały puchar.

źródło i zdjęcia: Zespół Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze