reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

Jakubowski z poparciem Muszyńskiego

Im bliżej drugiej tury w Żelazkowie, tym coraz mniej zagadek. Dziś przy Urzędzie Gminy w Żelazkowie oficjalnego poparcia Adamowi Jakubowskiemu udzielił Bogdan Muszyński, jeden z kandydatów na wójta Żelazkowa w I turze.

W niedzielę 10 lipca miało miejsce pierwsze starcie w walce o urząd wójta gminy Żelazków. Z siedmiorga kandydatów do II tury, która odbędzie się w niedzielę 24 lipca, przeszli obecny komisarz gminy Michał Kraszkiewicz – 43,54% (1514 głosów) oraz syn byłego włodarza Adam Jakubowski – 25,74% (895 głosów). Dziś to temu drugiemu swoje oficjalne poparcie przekazał kandydat Komitetu Wyborczego Wyborców Rozwój, Zgoda, Dobrobyt, Bogdan Muszyński.

„Wielu moich sympatyków, ale i znajomi czy redaktorzy dzwonią do mnie z pytaniem kogo ja popieram czy na kogo będę głosował. Zostawiam mądrość wyborcom, ale mogę powiedzieć na kogo oddaję swój głos. Przekazuję go Adamowi Jakubowskiemu. Robię to ze względów politycznych i w szerszym zakresie także ze względów społecznych. Pokrótce – uważam samorządność za jedną z najważniejszych osiągnieć jakie nastąpiły po 1989 roku. Ustawa o samorządzie gminnym z 1990 roku daje mocną pozycję wójtowi w gminie. Zawsze się bałem polityczności. Pamiętam czasy, kiedy to politycy decydowali o tym, kto zasiada w urzędach. Dziś obawiam się, że kontrkandydat pana Jakubowskiego nie jest apolityczny. Na komisarza gminy rekomendował go pełnomocnik PiS-u na powiat kaliski pan Błażej Wojtyła. I to już politycznie mi się kłóci, skoro ma to być apolityczny kandydat”.

– powiedział Bogdan Muszyński

„Ze względów społecznych zdecydowałem się poprzeć pana Jakubowskiego, ponieważ obiecano mi, jako mieszkańcowi Skarszewa, że w mojej miejscowości nie powstanie stacja przeładunkowa odpadów. Jeszcze przed samą ciszą wyborczą mieliśmy zebranie mieszkańców, gdzie obecni byli także przedstawiciele rządu. Na spotkaniu tym, wraz z kandydatem Jakubowskim i inną kandydatką powiedzieliśmy sobie, że stacja ta nie może powstać. Już w maju skierowaliśmy do pana komisarza podpisane przez mieszkańców wnioski o zaniechanie tej inwestycji. Samego pana Kraszkiewicza zabrakło na tym spotkaniu, więc nie mam pewności czy stacja nie powstanie, tym bardziej że zainteresowany tym jest powiat, wiem też, że obecny komisarz wywodzi się ze starostwa powiatowego. Pan Adam wyraźnie mi powiedział, że jeżeli zostanie wójtem, ta stacja nie powstanie”.

– dodał były kandydat na wójta

Za udzielone poparcie podziękował Adam Jakubowski, który także odniósł się do sprawy budowy stacji przeładunkowej odpadów: 

„Bardzo serdecznie dziękuję za oddanie pańskiego głosu na mnie. Jest to dla mnie bardzo budujące, ponieważ był pan samorządowcem przez wiele lat, jest pan osobą wykształconą, ma pan też duże poparcie społeczne, także ludzie wypowiadają się o panu z szacunkiem. Jeżeli chodzi o stację przeładunkową w Skarszewie – nie ma tam planów zagospodarowania przestrzennego, więc ta stacja tam nie powstanie. Będę o to walczył do końca dla mieszkańców Dębe i Skarszewa. To samo tyczy się ubojni drobiu – nie ma na to pozwolenia środowiskowego. Będę zabiegał, żeby tam te inwestycje nie powstały. Mieszkańcy sobie tego nie życzą, jestem głosem mieszkańców i zawsze nim pozostanę”.

– mówił Adam Jakubowski

II tura przedterminowych wyborów na urząd wójta gminy Żelazków odbędzie się w niedzielę 24 lipca 2022 roku. 

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
Rozalka

No nie wiem Panie Adamie czy z tego układu będzie więcej szkody czy pożytku….

Włodek

Wszystko zależy od mieszkańców, których należy zachęcać do głosowania. Stwierdzenia tego typu to zwyczajne złośliwości które są obrzydliwe.

Najnowsze