Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Jarmark na Zawodziu

Jarmark Archeologiczny na Zawodziu to jedno z najstarszych wydarzeń historycznych w całym kraju, w przyszłym roku będziemy świętować jego jubileuszową, trzydziestą edycję. Tymczasem 4 maja Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej zaprasza na dwudziestą dziewiątą odsłonę Jarmarku Archeologicznego.

Tegorocznym tematem przewodnim będzie „Dzień Targowy” – termin niemal bezpośrednio nawiązujący do niemieckiego słowa Jarmark (Jahrmarkt), wywodzącego się ze średniowiecza i  oznaczającego doroczny targ ściągający nie tylko lokalnych wytwórców i sprzedawców, ale przede wszystkim kupców handlu dalekosiężnego, importujących towary z niemal całego znanego wówczas świata. Oprócz samego handlu poruszone zostaną też tematy ściśle z nim powiązane, takie jak cła i taryfy handlowe, systemy miar i wag, oraz oczywiście pieniądze, ich znaczenie, formy oraz produkcja. Dokładając do tego muzykę i gwar,  dźwięki warsztatów i brzęk monet,   zapachy egzotycznych przypraw oraz feerię barw rozmaitych towarów, będzie można na chwilę znaleźć się pośród średniowiecznego targowiska.

Godziny otwarcia Rezerwatu Archeologicznego w weekend majowy:

1 – 3 maja  –  10.00 – 18.00

4 maja   –   10.00 – 18.00  –  XXIX Jarmark Archeologiczny od godziny 12.00

5 maja   –   10.00 – 18.00

Ceny biletów :

Bilet zwykły 10zł

Bilet ulgowy 8zł

Bilet rodzinny 20zł

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze