baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Jazz w filharmonii – Tribute to Stan Getz

Już jutro odbędzie się wyjątkowy koncert JAZZ W FILHARMONII – Tribute to Stan Getz, poświęcony pamięci jednego z najwybitniejszych saksofonistów w dziejach jazzu, Stan Getz – Verve Records

Na scenie wystąpi czołowy przedstawiciel polskiej sceny jazzowej Piotr Baron, mistrz saksofonu tenorowego i sopranowego, spadkobierca stylu Stana Getza.

Eksponowane partie perkusyjne wykona Marcin Jahr, który już od blisko 40 lat ceniony jest za swoją aktywność koncertową w Polsce i za granicą. Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej poprowadzi Marek Wroniszewski, artysta uznawany za jedną z najciekawszych indywidualności dyrygenckich swojego pokolenia.

Gwiazdy sceny jazzowej w symfonicznym wydaniu:
Piotr Baron – saksofon
Marcin Jahr – perkusja
Marek Wroniszewski – dyrygent
Orkiestra Smyczkowa Filharmonii Kaliskiej

W programie:
Część pierwsza Krzysztof Herdzin – „Tribute to Stan Getz” (2021), suita na saksofon tenorowy, kwintet smyczkowy, harfę i jazzowy zestaw perkusyjny, napisana dla Piotra Barona. Część druga Eddie Sauter – „Focus” (1961), suita na saksofon tenorowy, kwintet smyczkowy, harfę i jazzowy zestaw perkusyjny, napisana dla Stana Getza.

25 marca, godz. 19:30
Bilety do nabycia TUTAJ.

źródło: Filharmonia Kaliska

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze