baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Jechała na podwójnym gazie – dosłownie i w przenośni

Wyjątkowym brakiem wyobraźni wykazała się kierująca volkswagenem kobieta, zatrzymana do kontroli drogowej przez policjantów z kaliskiej drogówki. Oprócz przekroczenia dopuszczalnej prędkość w obszarze zabudowanym okazało się, że 56-latka wsiadła za kierownicę pod wpływem alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę na terenie powiatu kaliskiego funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Kaliszu zatrzymali do kontroli kierującą volkswagenem kobietę. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości. 56-latka, w obszarze zabudowanym, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h jechała z prędkością 84 km/h.

W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od kierującej pojazdem wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości nie pozostawiło złudzeń. 56-letnia mieszkanka powiatu konińskiego miała w organizmie blisko półtora promila alkoholu.

Kobieta nie tylko straciła już prawo jazdy, ale również odpowie przed sądem za popełnienie przestępstwa jakim jest prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu.

Kobieta wykazała się skrajną nieodpowiedzialnością wsiadając za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Naraziła na niebezpieczeństwo nie tylko własne życie, ale także życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Poniesie teraz konsekwencje swojego zachowania. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nawet do kwoty 60 tysięcy złotych.

źródło: KMP Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze