Jeden dzień i 10 zatrzymanych praw jazdy

Tylko jednego dnia kaliscy policjanci zatrzymali dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami aż dziesięciu nieodpowiedzialnym kierowcom. Wszyscy stracili uprawnienia w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Zgodnie z przepisami takie zachowanie skutkuje obligatoryjnym zatrzymaniem dokumentu na okres 3 miesięcy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nieprzerwanie realizują swoje zadania dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa na drogach. Wakacje i związany z nimi mniejszy ruch, nie eliminują nieodpowiedzialnych zachowań niektórych kierowców. Pusta droga „zachęca” lekkomyślne osoby do wciśnięcia pedału gazu. W miniony czwartek policjanci z kaliskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy 10 kierowcom w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą tego dnia okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. Mężczyzna jechał z prędkością 121 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało organicznie do 50 km/h.

Nadmierna prędkość oraz niedostosowanie prędkości do panujących warunków, to jedne z najczęstszych przyczyn poważnych w skutkach wypadków drogowych. Jak niebezpieczna może okazać się brawura z kierownicą policjanci przekonują się niemal codziennie. Bagatelizowanie przepisów związanych z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym, to rażąca nieodpowiedzialność kierowców, którzy swoim lekkomyślnym zachowaniem mogą doprowadzić do tragedii na drodze. Dlatego policjanci z drogówki wiele uwagi poświęcają właśnie na dyscyplinowanie kierowców, którzy nie stosują się do wspomnianych przepisów.

Policja apeluje do podróżujących naszymi drogami o rozwagę i ostrożność. Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów, szczególnie dotyczących ograniczeniach prędkości na drodze. Bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od nas samych, zachowajmy więc rozwagę, by bezpiecznie dotrzeć do celu podróży.

Źródło: KMP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze