baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Jeden pijany, drugi bez prawa jazdy – służby skontrolowały kierowców z aplikacji

Policjanci wspólnie z przedstawicielami Straży Granicznej, Inspekcji Transportu Drogowego oraz Straży Miejskiej przeprowadzili działania, podczas których szczegółowej kontroli poddawano kierowców, realizujących przejazdy na aplikację i taksówki. Podczas działań sprawdzano nie tylko wymagane podczas kontroli dokumenty i stan techniczny pojazdów, ale także legalność pobytu kierowców na terenie naszego kraju.

12 maja w godzinach wieczornych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, wspierani przez Inspekcję Transportu Drogowego, Strażników Miejskich oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej kontrolowali kierujących świadczących usługi odpłatnego przewozu taksówką za pomocą aplikacji mobilnej w telefonie.

W trakcie tych działań funkcjonariusze przeprowadzili 44 kontrole pojazdów związanych z transportem i przewozem osób. Łącznie odnotowano 16 różnego rodzaju wykroczeń popełnionych przez kierujących m.in. związanych ze złym stanem technicznym pojazdów. W związku z popełnionymi wykroczeniami wobec 8 kierowców zastosowano pouczenia, na 8 uczestników ruchu drogowego nałożono mandaty karne.

Podczas działań policjanci zatrzymali również kierowcę pojazdu realizującego przejazdy na aplikację, który wsiadł za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 42-latkowi. O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce sąd.

Również w trakcie akcji funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali kierowcę, który posługiwał się podrobionym dokumentem prawa jazdy.

Podejmowane działania mają na celu:

  • zapewnić bezpieczeństwo i porządek publiczny oraz przeciwdziałać łamaniu przepisów,
  • wyeliminować z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących oraz będących pod wpływem środków odurzających oraz wykonujących przewóz osób bez wymaganych dokumentów,
  • kontrolować dokumenty kierujących pod kątem posiadanych uprawnień i ich legalności, w tym legalności pobytu na terytorium RP,
  • sprawdzać pojazdy w zakresie niezbędnego wyposażenia i oznakowania,
  • usuwać z drogi pojazdy niesprawne technicznie.

Działania służb związane z przewozem osób będą kontynuowane.

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

źródło: KMP Kalisz, fot. archiwum

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze