baner_FBAnt
Baner AWS
FinalFour

Jednodniowy lider w Kaliszu

Wygrać i oszczędzić siły na pucharowy mecz z ŁKS-em Łódź. Cele na to spotkanie zostały zrealizowane w 100%. Po czterech minutach kaliska drużyna prowadziła już 2-0, a w 26 minucie trzecią bramkę dołożył jeszcze Hubert Sobol.

Wielu kibiców jeszcze nie zasiadło na swoich miejscach na Stadionie Miejskim przy ulicy Łódzkiej, a już można się było cieszyć z pierwszego gola. Strzelił go w drugiej minucie Bartłomiej Putno, który zastępował pauzującego za kartki Kamila Koczego. W czwartej minucie wynik podwyższył Hubert Sobol. KKS dawno już nie zaczął grać spotkania tak dobrze, jak tego piątkowego wieczoru.

Hutnik mógł złapać kontakt w 17 minucie, ale Miłosz Drąg trafił w poprzeczkę bramki KKS-u Kaliszu. W 26 minucie spotkanie ustawił za to Hubert Sobol, strzelając pięknego gola z około 25 metra od bramki przeciwnika. KKS Kalisz w pierwszej połowie miał jeszcze słupek po strzale Bartłomieja Putny (podawał Mateusz Wysokiński), a w sytuacji sam na sam bramkarz Wiktor Kaczorowski okazał się lepszy od Huberta Sobola.

O drugiej połowie można była powiedzieć, że się odbyła. Odnotować należy jedynie słupek Filipa Szewczyka w 89 minucie i niepotrzebną żółtą kartkę Wiktora Smolińskiego, przez którą trener Ozga będzie musiał przemeblować defensywę podczas meczu z Sandecją Nowy Sącz. Sędzia Tarnowski ukarał kartkami aż 5 piłkarzy kaliskiej drużyny, co jest sporym wynikiem jak na mecz rozstrzygnięty tak szybko.

KKS Kalisz przynajmniej do soboty jest liderem tabeli II ligi. Jutro drużynę Ozgi może wyprzedzić druga drużyna Zagłębia Lubin, która podejmie na swoim boisku Skrę Częstochowa.