Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Jednolite wyposażenie kaliskich ratowników

W ramach „wiosennych porządków”, Zespoły Ratownictwa Medycznego ujednoliciły wyposażenie swoich ratowników. Do tej pory, w ambulansach wraz z ratownikami jeździły różne torby i plecaki pełne medykamentów i podręcznego sprzętu. W razie potrzeby Ratownicy Medyczni musieli dźwigać około 25 kg pakunki.

Ze środków własnych kaliski Szpital zakupił 8 nowych plecaków które zastąpią wysłużone torby i plecaki. Ratownicy zadbali też o to, aby każdy plecak był zorganizowany i ułożony w ambulansie w identyczny sposób.

„Chodzi o to, aby Ratownik mający dyżur w innym zespole, nie musiał zastanawiać się, gdzie leży dany sprzęt, aby mógł sięgać „z zamkniętymi oczami” po potrzebne sprzęty i leki. Oprócz poprawy komfortu pracy personelu, bo nowe plecaki z pełnym wyposażeniem ważą ok 12kg, standaryzacja ułożenia wpływa na poprawę jakości świadczonych usług. To zaś przekłada się na bezpieczeństwo Pacjentów, do których dociera Pogotowie Ratunkowe”.

– powiedział Radosław Kołaciński, dyrektor szpitala w Kaliszu

Plecak ma konstrukcję wielokomorową, zapewniającą właściwą segregację sprzętu. Został zaprojektowany w sposób umożliwiający wykonywanie wszystkich procedur ratowniczych podczas prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej poza ambulansem. Nowe plecaki już jeżdżą w kaliskich karetkach.

Źródło: Facebook Szpital Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze