Jedyny w Wielkopolsce Ośrodek Wsparcia i Testów w Kaliszu

Jedyny w Wielkopolsce OŚRODEK WSPARCIA I TESTÓW funkcjonuje przy Szkole Podstawowej Specjalnej nr 19 w Kaliszu. OWiT świadczy porady osobom z niepełnosprawnościami i członkom ich rodzin, przeznaczony jest dla osób z niepełnosprawnościami wzroku, słuchu, kończyn górnych i z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Celem działania OWiT jest zwiększanie, podtrzymywanie i poprawianie możliwości samodzielnego funkcjonowania osobom z niepełnosprawnościami. W ramach działania OWiTu specjaliści udzielają porad, konsultacji, umożliwiają także bezpłatne testowanie i wypożyczanie technologii asystującej. OWiT Kalisz posiada najnowocześniejszy specjalistyczny sprzęt z zakresu technologii wspomagających np. Cyber Oko, odtwarzacze książki mówionej, linijka brajlowska, Mówik, drukarka brajlowska, powiększalniki, lupy elektroniczne etc.

Ośrodek Wsparcia i Testów w Kaliszu powstał na podstawie umowy dotyczącej powierzenia Miastu Kalisz zadania pn. „Utworzenie i prowadzenie Ośrodka Wsparcia i Testów”, funkcjonującego przy Szkole Podstawowej Specjalnej nr 19 w Kaliszu w ramach programu Państwowego Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pn. „Centra informacyjno-doradcze dla osób z niepełnosprawnością”. Zadanie jest finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Całkowity koszt zadania: 1.407 175,00 PLN ( 100% dofinansowania PFRON)

Szczegóły: www.owit.sps19.kalisz.pl

źródło: um

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze