Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Jerzy Machlański prezesem. Poznaliśmy nowy zarząd Stowarzyszenia Geodetów Polskich

Jerzy Machlański będzie rządził strukturami Stowarzyszenia Geodetów Polskich
w oddziale kaliskim przez następne 4 lata. Wyboru dokonano podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo – Wyborczego.

W zgromadzeniu, który odbył się w minioną sobotę, udział wzięli delegaci ze wszystkich powiatów oddziału kaliskiego. W spotkaniu uczestniczył Krzysztof Nosal – Starosta Powiatu Kaliskiego.

Na prezesa jednogłośnie wybrano Jerzego Machlańskiego, który przez wiele lat piastował stanowisko wiceprezesa stowarzyszenia. Jest wieloletnim znanym i cenionym kaliskim geodetą jak również nauczycielem przedmiotów geodezyjnych w kaliskim technikum oraz wykładowcą na Akademii Kaliskiej.  

W skład nowopowstałego zarządu weszli – Grażyna Jany, Stanisław Cegielski i Błażej Wojtyła – wiceprezesi, Bartłomiej Niewiadomski – sekretarz oraz Wiesław Makiewicz – skarbnik.

Na szczególne uznanie zasługuje ustępujący prezes stowarzyszenia, Jan Cegła, który  wstąpił do Stowarzyszenia Geodetów Polskich w 1985 roku i nieprzerwanie jest jego członkiem.

W 1995 roku został wybrany na Prezesa Oddziału Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Kaliszu i funkcje tę pełnił nieprzerwanie przez 27 lat.  Jest współorganizatorem kaliskich konferencji naukowo-technicznych z cyklu „Kataster Nieruchomości”, inicjator i organizator między innymi cyklu sympozjów „Kaliskie spotkania z kulturą”, wycieczek promujących głównie polską architekturę, sztukę i przyrodę. Odznaczony między innymi Srebrnym Krzyżem Zasługi, diamentową odznaką SGP i odznaką honorową „Za zasługi w dziedzinie geodezji i kartografii”.

Źródło: Stowarzyszenie Geodetów Polskich


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze