“Jesień Organowa – Chełmce 2021” – rozpoczęcie festiwalu

W ubiegłą niedzielę, 3 października w Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmcach, miał miejsce pierwszy koncert w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Organowego "Jesień Organowa - Chełmce 2021"

Zanim rozpoczęła się muzyczna część wydarzenia, głos zabrali ks. kan. Jerzy Salamon, proboszcz parafii w Chełmcach oraz Mateusz Walczak, prezes Fundacji “Inicjatywa dla Opatówka”, którzy w imieniu Organizatorów uroczyście otworzyli festiwal. 

Podczas koncertu wystąpił trębacz Sławomir Cichor oraz organista Łukasz Mosur, który jest także dyrektorem artystycznym i jednym z inicjatorów “Jesieni Organowej”. Program obfitował w kompozycje zarówno takich twórców jak J. S. Bach czy R. Schumann, ale także dzieła współczesne autorstwa K. Grzeszczaka czy S. Cichora. Wydarzenie prowadziła Izabela Pinczewska-Kubiak.

Kolejne koncerty odbędą się 24 października oraz 7 listopada o godz. 17:15. Drugi z nich będzie sporym wydarzeniem dla melomanów – zagra wówczas fantastyczny duet flecistów: Agata Kielar-Długosz i Łukasz Długosz, a przy organach zasiądzie prof. Roman Perucki. Natomiast w trakcie finałowego recitalu wystąpi słowacki organista oraz improwizator Frantisek Beer. Dodatkowymi wydarzeniami w ramach festiwalu będą edukacyjne koncerty, które w formie online odbędą się 25 października o godz. 9:30 i 11:00. 

Szczegóły i możliwości zgłoszeń przez szkoły zostaną zaprezentowane w mediach społecznościowych Organizatorów. Jednak już teraz zapraszamy chętne placówki do kontaktu mailowego – fundacja@inicjatywa.opatowek.pl

Źródło: Fundacja Inicjatywa dla Opatówka

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter